301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 16:02 Bu haber 508 kez okundu
 
Metin Karamanlılar A. Adaylığını Açıkladı
Metin Karamanlılar MHP Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamasını MHP Saray İlçe binasında gerçekleştirdi. Karamanlılar, adaylığını gelmesi ve Saray halkının kendisini tercih etmesi durumunda Belediyenin şeffaf olacağını her alanla kayırma ve torpilin olmayacağını kamu malını ne yiyeceklerini ne de yedireceklerini vurguladı.
SARAY Haberi


Metin Karamanlılar’dan önce konuşan MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, “Aday adaylarımız Amasız, fakatsız, hiçbir ön şart ileri sürmeden, makam ve mevki beklentisi olmadan ülkelerine hizmet etmeye kendilerini adamış insanlardır.” derken Tekirdağ'ın incisi Saray'ı yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktıklarını söyledi. Mercan’ın açıklaması şu şekilde; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey'in Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben anlayışını şiar edinen Belediye Başkan Aday adaylarımız ile Belediye Meclis Üyesi Aday adaylarımız Amasız, fakatsız, hiçbir ön şart ileri sürmeden, makam ve mevki beklentisi olmadan ülkelerine hizmet etmeye kendilerini adamış insanlardır. Tekirdağ'ımızın incisi Saray'ımızı yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktık. Saray’ın tüm sorunlarını bilmekte ve yaşamaktayız. Günümüzde Saray’da yaşanılan sorunların artması, mevcut belediyenin çözümler üretememesi, yaşadığımız kentin gerçek sorunlarını uzun yıllardır mensubu olmaktan gurur duyduğum partim Milliyetçi Hareket Partisi’nin ''Üretken Belediyecilik'' anlayışla çözüleceğine olan inancım tamdır. Tek gayemiz gönüllere dokunabilmek, Saray İlçemizi hak ettiği yere ulaştırmak, MHP Saray İlçe Teşkilatı olarak ilçemizde üretken bir belediyecilik anlayışını Saray'lı vatandaşlarımıza tanıştırmak istiyoruz. Allah’ın izni vatandaşlarımızın desteği ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Bu inançla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu düşünceler çerçevesinde problem çıkaran değil, çözüm üreten belediyecilik anlayışını Saray'a getireceğiz. Üretken Belediyecilik demokratik, insan haklarına, din ve vicdan özgürlüğüne saygılı, sosyal adalet ve toplumsal huzuru ön planda tutan, hizmetlerde eşitlik ve vatandaşları bilgilendirmeyi amaç edinen, akılcı, yenilikçi bir anlayışla Saray'lı vatandaşlarımıza hizmet edecektir. Belediyecilik, dokunmaktır, düşünmektir, hmektir ve aşkla, sorunlara odaklanmaktadır.  Belediyecilik, gülümseyen yüzdür, uzatılan eli, geri çevirmeyen, cömertliktir, darda kalanlara, acil yardımıdır. Yaşadığımız çevre ve mekanları güzelleştirmek, mamur hale getirmek; gelecek nesillere daha yaşanabilir, estetik, geçmiş kültürünü koruyan ve yaşatan bir kent bırakmak hepimizin temel görevlerindendir.

ÇAĞDAŞ YÖNETİM, ÜRETKEN BELEDİYECİLİK

Hedefimiz, yerel yönetimimizi etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Saray'ımızı çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent vizyonuna ulaştırmaktır. Bütün bunların temelinde, demokratik, insan haklarına, din ve vicdan özgürlüğüne saygılı, sosyal hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda, üniter yapıyı esas alan, sosyal adaleti, toplumsal huzuru, hizmette eşitlik ile vatandaşı bilgilendirmeyi amaç edinen, değişim ve gelişimde milli ve evrensel değerleri bütünleştiren, yerel hizmetleri vatandaşa en etkili biçimde sunan anlayışı, yerel yönetimler açısından siyasi anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Üretken Belediyecilik olarak, çalışkan, adalet, dürüstlük, çağdaşlık, şeffaflık bir yönetim sergileyip, Seçildiğimiz andan itibaren herkese eşit yakınlıkta durmayı hatırda tutmayı, bizim için vazgeçilmez ilkemizdir. Üretken belediyecilik, bölücülüğe ve ayrımcılığa karşı geliştirilen önemli ve etkili bir belediyecilik anlayışı olarak, hem birlik ve beraberliğimizi güçlendiren hem de hizmette kalite, etkinlik ve sürekliliği sağlayan bir yerel yönetim anlayışı, Kapımızın ve gönlümüzün 24 saat sizlere açık olduğu, Milliyetçi Hareket Partisine özgü “Çağdaş Yönetim, Üretken Belediyecilik” modeli ile daima halkımızın yanında olacağız.”

 

Başkan Mercan’ın ardından açıklamasına başlayan Karamanlılar hedefinin topluma danışmadan hiçbir proje yapmayan, ilçedeki dağınıklığı giderecek ve maddi imkanlar çerçevesinde projeler üretip sonuçlandıracak bir belediyenin olduğunu söyledi. Karamanlılar’ın açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde; “Ülkemizin siyasetinin artık yeni bir şekle girmesi ve dünyadaki hızlı değişimi yakalaması yönünde aktif siyasete geri dönmeye karar verdim. Doğruluk, dürüstlük, Vatan Bayrak sevgisini yanıma alarak yola çıktım.

“BELEDİYECİLİK; DOKUNMAKTIR, DÜŞÜNMEKTİR, HİSSETMEKTİR”

Çıktığım yolda; Dil, din mezhep, ayırmaksızın TC kimlik kartına sahip severleri kucaklamak ve ayrım gözetmeksizin bütün Saray’da yaşayan vatandaşlarımızı modern belediyecilik anlayışı ile tanıştırmaya gayretinde olacağız. Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Belediyecilik gülümseyen yüzler, uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir, darda kalanların acil yardımıdır.

Bu anlayış ile hareket ederken kimseyi kırmadan, üzmeden ve hiçbir partiliyle işimiz olmadan işimizi en doğru şekilde yapacağız. Biz bu zamana kadar gelen tüm belediye başkanlarının Saray için iyi şeyler yapmak için geldiklerine inanıyoruz ve onlara saygı duyuyoruz.

“KAMU MALINI NE YİYECEĞİZ NE DE YEDİRECEĞİZ”

Nasip olurda Saray halkı bizi yönetime layık görürse yapacağımız başlıca işlerimiz; belediyenin hiçbir işi kapalı kapılar arkasında görülmeyecek ve her şey şeffaf olacak. Her alanda adam kayırma ve torpil olmayacak hizmet edenler olarak lüzumsuz tüm harcamalardan ve lüksten kaçınacağız. Kamu malını ne yiyeceğiz ne de yedireceğiz. Çünkü biz vatan bayrak ve yetim hakkının ne olduğunu bilenlerdeniz. Güzide ilçemiz ile ilgili kısa orta ve uzun ölçekli plan ve projelerimiz olacak. Saray’ı kalplere kazıyacağız. Kısa zamanda ilçemizin gözle görülür kirliliği temizlenecek; yollar, kaldırımlar, araç trafiği şehir içi dağınıklık giderilecek. Topluma danışmadan hiçbir işlem yapılmayacak, toplu iğne dikilecekse o bölgedeki insanlarımıza anket yaptıracağız. Belediyemizin maddi imkanları çerçevesinde projeler üreteceğiz ve bunları sonuçlandırmak için gayret göstereceğiz. İşte bu niteliklerimden dolayı Saray’daki hemşehrilerimin beni tercih edeceklerine gönülden inanıyorum.

Ben Metin Karamanlılar, aslen Tekirdağ Saraylıyım. 1968 yılında İstanbul Bakırköy’de işçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. 6 Yaşında memleketim Tekirdağ Saray’a babamın işi gereği geri dönüş yaptık. İlk orta ve lise eğitimimi Tekirdağ Saray’da tamamladım. Aynı zamanda yüksekokul mezunuyum. Evliyim üç kız babasıyım, eşim Yuvalı mahallesinden Malkoç ailesinden İnci Çiğdem, en büyük kızım Melike yazılım mühendisi özel bir şirkette çalışıyor. Aybüke iç mimar ve Ayça anestezi mezunu eğitimlerine devam ediyor. 1988 yılından itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Piyade Komando olarak 12 yılı Güneydoğu Bölgesi’nde Tim komutanı olarak 25 yıl görev yaptım ve 2013 yılı Mayıs ayında çok sevdiğim vatan hizmetimden şerefimle emekli oldum. Emekli olduktan sonra kalbimle ve aklımda olan Saray MHP ilçe yönetiminde çeşitli görevlerde bulundum, 31 Mart 2014 yerel seçim çalışmalarında belediye meclis üyesi adayı olarak aktif görev aldım ve bu seçimde MHP Saray’da tarihindeki en yüksek oyu alarak çok az bir oy farkıyla ikinci parti oldu. İlk kongrede ilçe başkan yardımcısı olarak görevime devam ettim. 7 Haziran 2015 genel seçimleri ertesi gelişen siyasi durumlardan dolayı kendi isteğimle görevimden istifa etti.

Aday Adaylığı açıklamasına MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, MHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Saray İlçe Koordinatörü Ercan İşcan, Saray Belediyesi MHP Meclis Üyesi Serdar Sezen, MHP Saray İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Yöneticisi Uğur Eken, Saray İlçe Ülkü Ocakları Başkanı Doğancan Kemal Keskin ve yönetimi katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Metin, Karamanlılar, A., Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.05.2019
Bugün
17° - 23°
Perşembe
16° - 23°
Cuma
16° - 22°
Tekirdağ

Güncelleme: 22.05.2019
İmsak
03:50
Sabah
05:40
Öğle
13:12
İkindi
17:08
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı