301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ağustos 2017 - Cuma 09:48 Bu haber 16529 kez okundu
 
“İşbirliği İle KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” Sonlandı
“İşbirliği İle KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” Sonlandı
ÇERKEZKÖY Haberi


“İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” sonlanması vesilesiyle, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen ile projeden yararlanan on iki firma ve proje paydaşı kuruluşların temsilcileri katıldı.”

 

 “İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” sonlanması vesilesiyle, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında bir toplantı düzenlendi. 18 Ağustos 2017 Çarşamba günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda düzenlenen toplantıya Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen ile Proje Mali Destekçisi Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Tuğrul Kağan Asan, Proje Yüklenicisi NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi’nden Dekan Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Endüstri Mühendisi Zeynep Taştan, ayrıca söz konusu projeden yararlanan firmaların temsilcileri; Onur Bağlantı Elemanları’ndan Endüstri Mühendisi Gülşen Caner,  Derby Konveyör’den Ar-Ge Müdürü Sedef Özcan, MGT Filtre’den Firma Sahibi Mustafa Töngüt, Endüstri Mühendisi Murat Türker ve Kalite Sorumlusu Elçin Burak, Jefleks Kauçuk’tan Genel Müdür Mehmet Akyel, Sem-Ka Plastik’ten Makine Mühendisi Mert Kaya ve İnsan Kaynakları Müdürü Buket Elif Aktürk, Yücekur Makine’den Firma Sahibi Kadri Tuna, İmpala Asansör’den Firma Sahibi Erdem Fersah, Mengen Çelik’ten Finans Müdürü Atıf Sarıgül, Kare Metal’den Fabrika Müdürü Kaan Siyasal, Makine Mühendisi Emrah İpek ve Lang-Yüzer Otomotivden Üretim Şefi Zeynel Taş katıldılar.

SÜLEYMAN KOZUVA TEBRİK VE TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıda Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva bir konuşma yaparak bu projeyi katkı sunan herkese teşekkür etti. Kozuva konuşmasında şunları kaydetti:

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak en önemli hedeflerimizden biri de, KOBİ’lerimizin gelişen teknolojiye eş değişim ve dönüşümüne öncülük etmek ve katkı sunmaktı. Bu organizasyonlarda elbette ki, paydaşlarımız bizlere çok önemli katkı sağladılar. Projemizin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında da bir değerlendirilmesi yapıldı. Ankara’da da sunumu yapıldı. Bizim projemiz Türkiye genelinde birinci proje ve örnek proje olarak seçildi. Bu bir ilkti ve bunu sizlerle beraber yaptık. Bu projede, Trakya Kalkınma Ajansımız mali destek vererek, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz proje ortağımız olarak, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültemiz Proje Yüklenicimiz olarak bu projeyi yürütmede bizimle işbirliği içinde oldular. Bu başarılı işbirliğinden 12 firmamız yararlandı… Ve 9 ay boyunca ücretsiz verimlilik danışmanlığı hizmeti aldılar.

Dün itibarıyla projemiz sonlanmış olup bugün de; projemizde işbirliği yaptığımız paydaş kurumlarımızın değerli yönetici ve temsilcileri ve bu projeden yararlanan 12 firmamızın değerli temsilcileri, bu ortak sevinci yaşamak ve paylaşmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz... Dileğimiz odur ki, yeni dönemde yine böyle güzel ve verimli projelerde buluşalım; ilçemize bölgemize ve ülkemize artı değer katalım… Bu duygularla projeye katılan firmalarımızın başarılının devamını diliyor, bu projede bizlerle işbirliği içinde bulunan paydaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.”

“Bizim için bir başlangıçtı”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin de yaptığı konuşmada “Öncelikle NKÜ ü ve Trakya Kalkınma Ajansına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ve siz Kobilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu bizim için bir başlangıçtı. Şimdiye kadar böyle bir şey yapılmamıştı. Biz Türkiye’de bu bir ilki yaptık. Önümüzdeki dönem için de bu ilk çalışmamız bize rehber olacaktır. Katılımızın için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen de herkese hoş geldiniz diyerek “Gördüğüm kadarıyla proje sürecinin olumlu geçtiği ifade ediliyor. İnşallah herkes projeden verim almıştır. Bu çalışma Türkiye’de bir örnek proje. Herkese katkısı olduğunu düşünüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Odamıza ve Başkanımıza teşekkür

Daha sonra tanışma sürecinde de proje süreciyle ilgili deneyim yaşayan bazı firma temsilcileri görüş bildirerek Odamıza ve işbirliği yaptığımız paydaşlarımıza teşekkür ettiler. Bunlardan:  İmpala Asansör’den Firma Sahibi Erdem Fersah: “Genel olarak projeye bakış açımız öncesinde başlıyor. Biz devleti her zaman yanımızda gördük ama destek olarak birileri bize geldi. Bu açıdan Odamıza ve Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Çünkü kendileri de aynı şekilde ticaretin uzmanı olarak bizim de neye ihtiyacımız var biliyorlar. Sağ olsunlar, Bakanlık ve Kalkınma Ajansı ve Üniversite buraya bir güç birlikteliği oluşturdu ve bu çok doğru bir işbirliği oldu. İlk duyduğumda şaşırdım, “acaba doğru mu duyuyorum?” diye inanamadım. Süreç de çok güzel geçti. Ticaretin içinde bir şekilde koşturuyorduk. Bir şeyleri kazanıyor muyuz kazanamıyor muyuz? Bunları ayrıştırabildiğimiz zaman bir şeyler doğruya vardı. Maliyetlerimizi güzel hesapladık. Verimliliğimizi artırdık. Bu sebeple ben projeden çok memnun kaldım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Lang-Yüzer Otomotivden Üretim Şefi Zeynel Taş: “Biz de bu kapsamda iyi bir başarıya ulaştık. İyi oldu bizim için. Üniversitemizle çalışma bizim için iyi bir süreç oldu. Bize orada kendi görmediğimiz şeyleri gösterdiler. Biz de o doğrultuda çalıştık ve iyi bir sonuç elde ettik. Onun için Ticaret Odasına da Üniversiteye de teşekkür ediyorum”

Yücekur Makine den Firma Sahibi Kadri Tuna: “Bu projeye biz de katıldık. % 40 kapasitemizin boş olduğunu öğrendik ve piyasadan yeni müşteriler bulmaya çalışıyoruz. Çok memnunuz.”

Kare Metal’dan Fabrika Müdürü Kaan Siyasal: “Ben bu projenin üniversite ve sanayi işbirliği için çok güzel örnek bir proje olduğunu düşünüyorum. Genelde kitaplarda yazar sözlerde geçer ama somut örneklerini uygulamalarını görmeleri açısından tüm şirketler üniversite ile organizasyonu açısından güzel bir deneyim olduğunu düşünüyorum”

Mengen Çelik’ten Finans Müdürü Atıf Sarıgül: “Ticaret ve Sanayi Odasının ve Üniversitenin yetkililerinin, Pazar payı yüzdesi olarak çoğunluğunu elde eden büyük şirketlerin yerine gelip bizim gibi KOBİ’lerle buluşması güzeldi. Güzel bir çalışmaydı. Eksiklerimizi gördük. Bu yola yeni başlayan çeşitli sorunlarla boğuşan firmaların sorunlarıyla başlayacak olması güzeldi. Akademisyenlerle buluşmamız çok güzeldi. İnşallah devamı gelir, herkese çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.”

Onur Bağlantı Elemanlarından Endüstri Mühendisi Gülşen Caner: “Proje gerçekten güzeldi. Üniversiteyle hocalarla birlikte çalışmaz bizim için büyük bir avantajdı. Eksiklerimizi gördük. Belki çok büyük bir iyileşme yapamadık ama en azından eksikliklerimizi biliyoruz. Ne kadar zaman kaybettiğimizi bilme açısından da çok iyi bir proje oldu. Çok teşekkür ediyorum” dediler.

 

Kim hangi işbirliğinde bulundu?

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasınca yürütülen “İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” kapsamında 12 KOBİ 9 ay boyunca verimlilik danışmanlığı aldı. Projenin mali destekçisi Trakya Kalkınma Ajansı oldu. Projenin yürütücüsü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Proje ortağı Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü oldu, Proje yüklenicisi Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi oldu.

 

Danışmanlık hizmeti alan KOBİ’lerimiz:

Söz konusu projeden ücretsiz yararlanan firmalarımız şunlardır:

AUTOTEK CHROME AKSESUAR DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

DERBY KONVEYÖR BANT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

İMPALA ASANSÖR MAKİNE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

JEFLEKS PLASTİK KAUÇUK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

KARE METAL FORM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

LANG-YÜZER OTOMOTİV YAN SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

MGT FİLTRE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

MENGEN ÇELİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ONUR BAĞLANTI ELEMANLARI İMALAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

SEM-KA PLASTİK VAKUM AMBALAJ MAKİNE VE KALIP SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

SMARTHOUSE EV ALETLERİ DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

YÜCEKUR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 25.05.2019
Bugün
16° - 22°
Pazar
16° - 23°
Pazartesi
17° - 24°
Tekirdağ

Güncelleme: 25.05.2019
İmsak
03:46
Sabah
05:38
Öğle
13:12
İkindi
17:09
Akşam
20:36
Yatsı
22:20
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı