Yazı Detayı
24 Ocak 2017 - Salı 22:23 Bu yazı 633 kez okundu
 
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Tekin Sönmez
 
 

Nazmi Çoban’a Köpeklik ve yalakalık yaparak geçinebilmek için, Saray’a geldiğiniz günden beri şahsıma ve gazetemize saldırıyorsunuz. Unutmayın ki, bir gün bu yalaktan mamanız  kesildiğinde, tüyleri yolunmuş tavuğa döneceksiniz. Saray halkının, sizi biraz daha yakından tanıması için, bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Pes-paya kimmiş, vatandaş o zaman kararını verecek. Sizi gidi alçak, soysuz ve aşağılık yaratıklar. Ben, şu ana kadar bu tür kelimeleri hayatım boyunca kullanmadım, ama siz beni mecbur bıraktınız ve bunları hakettiniz. Bundan dolayı, Saray halkından ve değerli okuyucularımızdan özür diliyorum. Onların affına sığınıyorum. Bu gibi pisliklerin haddini bildirmek zamanı geldi, hatta geçti bile.

Çok değerli Saray halkı ve değerli okuyucularımız. Saray Gazetesi adlı yayın organı olan bir gazetenin, kime hizmet ettiğini ve Saray’da barınabilmek için, kimlere kul-köle olduğunu, az çok tahmin edebiliyorsunuz. Çerkezköy’de oturup da, Saray’da gazetecilik yapmak, aklınıza ne getiriyor?“Sabah Saat 09.00’da Saray’a geliyorsunuz? Akşam olmadan, Saray’ı terk ediyorsunuz? Ondan sonra da, övünerek,“Biz, Saray’da gazetecilik yapıyoruz”diyorsunuz.  Sizin Saray’da gazetecilik yapıp yapmadığınızı, “Kimi yalakalar, hiçbir yerde muvaffak olamamış beceriksiz ve basiretsizlerin Belediye’de toplanarak barınmaların” haricinde tüm Saray halkı çok iyi biliyor. Sizin maksadınız, Saray’da gazetecilik yapmak değil. Tamamıyla Belediyeden beslenmektir. Siz, Saray Belediyesi’nden beslenirken, yalakalığın ve dalkavukluğun daniskasını da, çok iyi beceriyorsunuz.Çünkü, çöplenebilmek için, bunları yapmak zorundasınız. Aksi halde, Saray Belediyesi’nden beslenemez ve Saray’da  barınma şansınız olamaz.Çünkü, başka tutunacak hiçbir dalınız yok.“Denize düşen yılana sarılır” misaline dönmüşsünüz. İşin daha da doğrusunu soracak olursanız, beni alakadar etmez. Sizin, Saray Belediyesi’nden beslenip beslenmemeniz, beni çok ilgilendirmiyor. Ancak, gönül ister ki, adam gibi işinizi yapın.Başkaların aklıyla bizi karalamayın. Bunu, siz de çok iyi biliyorsunuz ki, yalakalık bir yere kadardır. Yalakalığın, sadık dostluğu da yoktur. Bunu da hatırlatmakta yarar var.

                      “BU KİŞİNİN, ALNINDAN ÖPMEK LAZIM”

Değerli okuyucularım, bir kişi var ki alnından öpesim geliyor. Diyeceksiniz ki, kim bu kişi ve neden alnından öpmek istiyorsun? Diyorum ki, bu kişi bu kadar ahmakları ve zavallılarıbir araya getirebiliyor vebunların hepsini bir kazığa bağlayabiliyor ise, bu kişiyi tebrik ederek, alnından öpesim geliyor.Hatta, içimden şu da geçiyor. Karşıma çıkıverse, hiç çekinmeden, “Gel kardeşim seni alnından öpmek ve seni kutlamak istiyorum” diyesim geliyor. Çünkü bu kişi, bu kadar ahmakları ve zavallıları bir araya getiriyor ise, o kişinin de hakkını vermekbenim de insani görevim.

 İşte bu kişi, oyayın organı ile Belediye arasını, çok iyi koordine ediyor. Bu şahıs, bölgedeve Saray’da bu işleri çok iyi beceriyor ve bölgedeki pastayı kimseye kaptırmadan tek başına götürüyor. Böyle bir uyanık eğer bu kadar ahmakları,zavallıları ve acizleri bir araya getirerek, istediği şekilde kullanıyor ise, o adamında alnından öpmek lazım. Bu uyanık adam, finansman konusunda uzman. Ancak, habercilik ve gazetecilik konusunda bilgisiz veyetersiz. Habercilik konusunda, bilgisiz veya  yetersiz olduğu da, şuradan ortaya çıkıyor.

Gazetede çıkan haberle, internet sayfasındaki haber farklı yayınlanıyor ise, bilgisizliği veya yetersizliği buradan ortaya çıkıyor. Niyetini belli eden bu durum, internet haberinde hata olduğunda, aynı hata gazetede de olurdu. Fakat internette paylaşılan haberde olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek, haberi bu haliyle bir süre paylaşımda tutmak ve daha sonra ‘düzeltmek’ bunların asıl niyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Kaldı ki, haberinde yayınladığı resmi evrakla, görevlilerin isimleri mevcut olan bir belgeyi yayınlamanın ne kadar etik olduğu ortaya çıkmış oluyor. İşte, haber konusunda ne kadar bilgisiz ve yetersiz oldukları,  böylelikle ortayaçıkıverdi. Yine kaldı ki, bir resmi belgeyiyayınlıyorsan, bu belgede görevlilerin ismini deşifre etmek ne kadar doğru bir habercilik anlayışıdır? Diye sormak gerekir.Bu da ayrı hata.

Değerli okuyucularım,aklıma ne geldi biliyor musunuz?(Kerizler olmasa, akıllılar geçinemez.) diye bir sözvar. Şimdi, bir uyanık çıkıyor,  bu ahmakları ve  zavallıları istediği şekilde kullanıyor. Bu sözün günümüzde ne kadar doğru olduğunu, her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Değerli Saray halkı, bunların maksadı gazetemizi ve beni yıpratmaya ve itibarsızlaştırmaya çalışmaktır. Varlığımızdan ve gücümüzden rahatsız olan Saray’daki bu bir avuç ahmaklar ve zavallılar, farklı kumpaslar kurarak, bir takım ayak oyunlarının peşindeler. Bu haberin aslı yok dediğinde, cevapları şu oluyor. “ÖYLE DİYORLAR” Bu yalakalar, “ÖYLE DİYORLAR” cevabı konusunda, artık uzman olmuşlar. 

“ÖYLE DİYORLAR’

Değerli okuyucularımız, “ÖYLE DİYORLAR” haberi yapan bu kişi,bir yıl yanımda çalıştı. Aslında bu haberi de bu kişi yazmamıştır. Onu da buradan hatırlatmak istiyorum. Bu kişi nasıl haber yaptığını, çok iyi biliyorum. Tabi ki, her haberci haber yaparken, kendi penceresinden olaylara bakarak haber yapıyor. Aslında habercilik o değil. Habercilik araştırarak, doğru bilgiyi alarak haberi yazmaktır. Kirli bilgi ile değil. Veya kulaktan duymakla da değil. İşte, bu yalakalar bu şekilde haber yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde benim eski çalışanımın kızı hakkında, yine yalan yanlış haber yaparak, Güya ben, eski çalışanımın kızının işyerine gidip, kızı tehdit etmişim. Kızın nerde çalışıp çalışmadığı dahi bilmiyorum. Bu da tamamıyla başlı başına bir yalan. Belki de bu yalanları  gerçek sanıp, ancak daha çok kötü niyetle olmuş gibi senaryolar hazırlıyor. Bu kirli oyunlardan uzaktan yakından haberim bile yok. Anlaşıldı ki bu yalakalar, başkalarının talimatı ile haber yazıyorlar. Maksatları da, beni ve gazetemizi itibarsızlaştırmaktır. Hatta benim eski çalışanımın üzerinde gündemi sıcak tutarak, bizi karalamaya çalışmaktalar.

Bu gazete, 18 Ocak 2017 Çarşamba günü bir başlık atarak, beni ve gazetemizi karalayıp yalancılıkla suçlarken, akıllarınca yine bizi dürüstlüğe davet ediyorlar. Bu gazete her zaman olduğu gibi yine, “ÖYLE DİYORLAR” kulaktan duyma dedikodu ile haber yapmaktan öte gidemiyor. Çünkü, bu gazetenin haber yapma alışkanlığı araştırmadan sormadan, “ÖYLE DİYORLAR” sözleriyle haber hazırlamaktır. Yani başkaların talimatıyla habercilik yapıyorlar.

“SİZ NE KADAR DÜRÜSTSÜNÜZ?”

Bizim “Zaruri Bir Açıklama” haberimiz, bir takım bilgi kirliliğin olduğuna dair, doğru olanı kamuoyuyla paylaşma maksadıyla yapılmıştır.

Bu mektup içeriği, gazetemizde çalışan Şenay Çabuk adlı bayanın yediği kaba pislemesi, bana ve gazeteme yapmış olduğu ihaneti dile getirmiştir. Şenay Çabuk’un ahlaki zafiyeti yüzünden başı bir gün belaya gireceği konusunda da kendisine uyarıda bulunmuştuk. Ve sonunda, o da oldu. Olayın nasıl yaşandığını, daha önce de dile getirmiştim.

  O mektup, eski çalışanımız, halen işyerimizle ilgili hesaplarımızı ve piyasadaki alacaklarımızı bize teslim etmediğini, ayrıca bu kadar uzun bir süre bir işyerinde çalışarak, bu işyerinden ayrıldıktan sonra bize ait olan donelerimizi bir başkasıyla paylaşarak, hainlik yaptığı belirten bir mektuptur. Benim yerinde kim olsa idi aynısına yapardı. Belki de daha kötüsünü düşünenler de olabilirdi.

Ama ben medeni davranarak, olayın çözülmesi için konunun yargıya taşınmasına taraftardım. Ve öyle de oldu. Çünkü, yargının vereceği karara saygı duyuyorum..

Bu mektup üzerine şikayetçi olan eski çalışanımız, Savcılık kararıyla gazetemizin bilgisayarları tarandı. Bu mektubun haricinde herhangi bir belgeye ulaşılmadığı ve yapılan aramada polis tutanağına CD diye böyle bir belgeye rastlanmadığı halde bu yalakagazete, “Polis tutanaklarında CD var” diyerek yalan haber yaparak, kamuoyunu yanlış bilgilendirirken, kendisi de haberin yalan olduğunu ve iki saat sonra gazetenin internet sitesindeki haberden, “CD” ibaresini kaldırdı. Bu mudur sizin doğru haberciliğiniz vedürüst gazeteciliğiniz? Şenay Çabuk denen bayan, ne kadar dürüst ise, demek ki sizde onun kadar dürüstsünüz.

ÇOK DÜRÜST İSENİZ, BELEDİYEDEKİ TACİZE NEDEN SESSİZ KALDINIZ?

Ey yalaka gazeteciler!  Gazetecilik yapmak istiyorsanız, adam gibi işinizi yapın! Ona, buna gebe kalmayan! Başkasının gölgesinde gazetecilik yapmayın! Kendi imkanlarınızla ayakta durmaya çalışın! Koltuk değneği aramayın! Kurumlara sırtınızı dayayarak, yalakalık ve dalkavukluk yapmakla gazetecilik yapılmaz!Adam gibi işinizi yapın ki, insanlar size güvensin, saygı duysun. Aksi halde, hep böyle yalaka ve taraflı gazeteci olarak anılırsınız.

Saray’ın içi, yani yolları rezalet. Mahalle aralarına girilmiyor. İnsanlar çamurdan, kasisten feryat ediyor. Siz, bir basın mensubu olarak mahalle ve ara sokaklara hiç gidiyor musunuz? Siz, hiç çıkıp ta şu kenar mahallelerinden bir görüntü alarak, gazetenizde haber yaptınız mı? Yapamazsınız. Çünkü, yaparsanız  yalaktanmamanız kesilir. 

Çok dürüst gazetecilik yapıyor iseniz, Belediye’de dönen dolapları, tacizler, skandallar ve dönen öteki olayları neden bir gün gündeme getirmediniz ve   getirmiyorsunuz? Belediye de çalışan bir bayan tacize uğradığı ve olay mahkemelik olduğu halde, neden adam gibi işinizi yapmadınız? Elbet yapamazsınız! Çünkü Belediyeden besleniyorsunuz. Daha doğrusu çöpleniyorsunuz.Belediyeye uğradığınız kadar, evinize ve işyerinize uğramıyorsunuz?

Madem ki kadın haklarını savunuculuğuna soyunuyorsanız, Bay Nazmi Çoban ve siz yalaka gazeteciler, Şenay Çabuk denen zavallı kadını, gece saat 03,30 sularında evinde, dostu tarafından dövülürken, neden sessiz kaldınız?Sizin Şenay Çabuk’u düşündüğünüz filan yok. Siz,Şenay Çabuk üzerinden bana ve gazeteme saldırmakla bir yere varamazsınız. Sizin gibi ahmaklar ve zavallıların oyununu çok iyi biliyorum. İşin esası şudur.  Buldunuz bir zavallıyı, bana karşı kullanmaya çalışıyorsunuz. Gerçi bu zavallı da, kullanılmaya müsait olduğu için sizin de işinize geliyor. Yani, hepinizin işine öyle geldiği için, kim kimi kullanıyor ve bu oyunun sonunda kimin karlı çıkacağını da zaman gösterecek.

Sizin insan kullanma zihniyetinizi bildiğim için, bunları size fazla görmüyorum. 

Yalaka gazeteciler, size daha söyleyecek çok sözüm var. Kalanları da gerektiğinde, peyderpey yazacağım. Bekleyin.

NOT: Haddini bilmeyene haddini bildirmek, öksüz çocuğu giydirmek kadar sevaptır.

Kalın sağlıcakla.

 

 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Yazılar
EMİR
EKSİK GELDİ
EKONOMİK KRİZ
DUYMADIN MI?
DÜŞMAN ASKERİ
DÜNYA İSHAL YARIŞMASI
Aday Adayları Ortaya Çıkmaya Başladı
DONSUZ
DOKTOR NE DEDİ?
DOĞRU CEVAP
DİLİ ÇÖZÜLDÜ
Bir Karınca Hikayesi
DEVAM ET ABİ
ÖMÜR
ÇOCUKTAN AL HABERİ
ÇIĞLIK
ÇEÇENİSTAN
CİVCİV
CİN
CENNET YEMEĞİ
CANLI YAYIN
BÜYÜK OLSUN
BUNALIM
BU NEDİR?
BU KADAR DA PALAVRA OLUR MU?
BORU YETMEDİ
BİZİ BEKLİYORLAR
BİZ ARABAYI İTERKEN
BİRKAÇ ADAM DAHA
Atatürk, Sabanla Çift Süren Bir Çiftçi Görür ve Durur
BİR ŞEY SORABİLİR MİYİM?
BİR KRAL FM FIKRASI
AYNA
BİLKENT MEZUNU
BİLGİSAYARLI CİHAZ
BİLEN BİLİR
BENİ TANRI SANIYOR
BENİ TANIYOR MUSUNUZ?
Beni Arıyorlar
BEN SANA DEMİŞTİM
BEN NİYE KAÇIYORUM?
BELEDİYE DAMGASI
BANA NE?
BANA DA MI LO LO?
Bakan Yüzme Bilmiyor
Aynı Halt
AYI VE TAVŞAN
AŞIRI HIZ
ASIL CESARET
ARKADAŞ ARAYAN ASLAN
ARABA HIRSIZLARI
APTAL KÖPEK
APTAL DEĞİLİM
ANADOL
ALKOL MUAYENESİ
AL BİR HURİ ÇIK YUKARI
AHMET BEY
AHLÂKLI PAPAĞANLAR
Açmam O Camı
ACEMİ DOKTOR
Saray Devlet Hastanesi Göz Dolduruyor!
8 NUMARALI KUTU
ÖMÜR
DOKTORA TEZİ (Fıkra)
Haydi Abbas! Vakit Tamam
Karadenizli Bir Babadan Ogluna Mektup
YAŞLI ANADAN 5 OĞLUNA MEKTUP!
Aptal Karga İle Kurnaz Tilki
İmamın Muhteşem Vefatı
FARK VAR
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
TED AMCA
ŞÖFÖR
Spor İçin...
Şefkatli Tavşan
Çakal Tercüman
“Ne Dilersin Ey Eşek Kulum?”
Yaşanmış Bir Hikaye
SULTAN MAHMUD’UN VEZİRİ
Tövbe Et Çünkü Ölümün Yakındır
Unutulmaz Bir İftar Çilesi Osmanlı Hikayesi
Şeytan İle Oduncunun Dövüşü
Üçünüzü de Öldürsün de Bizi Kurtarsın
Valide Suyu Osmanlı Hikayesi
Fare İle Kurbağa
Yemin Edeceğim Osmanlı Hikayeler
Aldığımız fiyata
Aşçılıktan Yetişen Vezir Osmanlı Hikayesi
Üç Nasihat
SAHTE ŞIH
HEPSİ İHTİYARLIKTAN
Kuru Akıl Neye Yarar
İHTİYAR FAKİR VE SULTAN MELİKŞAH
DERVİŞ OLDUĞUN İÇİN
Sultan Mahmut Ve Hırsızlar
Aslan ve Çakal Hikayesi
Ancak ondan anlar Osmanlı Hikayeleri
İstanbul’da Velî Var mıdır?
Kıyıdaki Balıkçının Hikayesi
İki Küs Kardeşin Hikayesi
"Her Şeyde Bir Hayır Vardır"
Gerçek Miras
Kör Annenin Oğluna Mektubu
Anne ve Kaynana Farkı
Ofli Hoca
Ne Demeye Hala Taşırsın?
İdam Mahkumunun Son İsteği
Dostun Hakikisi...
Bardağı Yere Bırakın!
Uydum İmama...
İmamın Takkesini Çıkarın
Kendini Tanımak
Gelincik Hikayesi
Usta Ressam
Derviş İle Kuşun Hikayesi
Einstein ve Şoförü
Berlin'de Hakimler Var
Küçük Kirpi
Affetme Duygusu Ve Önemi
Bir Başarının Gerçek Sırrı
Herşey Her Zaman Göründüğü Gibi Değildir
Zehir
Tilki İle Kirpi
Çiftçinin Çorak Tarlası Hikayesi
Yaşlı Bedevinin Hindisi Çalınır...
Nazmi Çoban İktidarında, Artık Sona Doğru!
Tek Ayakkabı…
Evin En Öksüzü Babalardır
Bir Vefa Hikayesi
Kabağın Sahibi
Tereyağının Hesabı
Bir Çanakkale Sargı Yeri Hikayesi
Çoban, Padişahım Sen Çok Yaşa!
Belediyedeki Taciz, Cezasız Kalmadı!
Biliyon mu
Çoban, İmar Planlarını Hazine Gibi Koruyor
Kirpi İle Tilki
Buluşma
Aptal
Tilki ile Leylek (Masal)
Sarı Öküz Hikayesi!
Kurnaz Tilke
Silahşör Şakir
Kötürüm Çocuk
Kargayla Tilkinin Hikayesi
Her İşe Karışma
Emekli Albay
Sporcu Tavşan
Bir Tas Ayran
Kırmızı Işık
Yıkılan Ev
Her Şey Para İçin
Karga ile Tilki
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Sarı Öküz Hikayesi!
Zaruri Açıklama
DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN; Hem Suçlusun, Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.10.2018
Bugün
15° - 20°
Cuma
16° - 21°
Cumartesi
16° - 20°
Tekirdağ

Güncelleme: 17.10.2018
İmsak
05:50
Sabah
07:16
Öğle
13:02
İkindi
16:03
Akşam
18:36
Yatsı
19:55
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
18
0
2
0
6
8
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
13
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
14
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
15
Bursaspor
8
0
2
5
1
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
E. Buyuksehir
5
0
5
2
1
8
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı