Yazı Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 10:14 Bu yazı 810 kez okundu
 
DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN; Hem Suçlusun, Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!
Tekin Sönmez
 
 

   Eğitim kurumu açmışsın, ancak ahlaka yükseklik veren erdemin, “Eğitim” olduğunu bilmiyorsun.

        Bayan Sultan Duygu Çetintaş, aşağıdaki bütün bu sözlerim sizin içindir. “Saray Özel Eğitim ve  Rehabilitasyon Merkezi” adlı bir özel kurumu açarak, halkı kandıran ve devleti dolandıran bir kişi olduğunuza dair iddiaların inceleme ve tahkikat konusu yapılmasının gazetemizde haber olması üzerine, bizi suçlamak için çalmadık kapı, dökmediğin gözyaşı bırakmadınız.

       Siz; halkın; “Salt çıkarı sağlamak için burasını açtı.” dediği kurumunuzda, hizmet vermediğiniz kişilere vermiş gibi göstererek, gerçek dışı bilgi ve beyanlarla devletten haksız kazanç sağladığınız iddialarının yaygınlaşması üzerine, hakkınızda inceleme yapıldığı haberi gerçeği yansıtmasına rağmen,  bu haberi yapan gazetemizden şikayetçi oldunuz.

     Böylece, oluşan kusuru kendinize değil, halkı doğru bilgilendirmekten öte hiçbir amacı olmayan gazetemize yüklemeye çalıştınız. O kadar ki, kendinizi makbul ve masum gibi göstererek, adli mercileri de yanıltmak suretiyle o kısa haberimiz hakkında tekzip (yalanlama) kararı aldırdınız. Yani timsah gözyaşlarını dökerek, haberimizi yalanlamaya çalıştınız. Oysa şikayetler üzerine gelen müfettişlerden hiç kimseye bahsetmediniz gibi bu kurumları da böylelikle zan altında bırakmayı çok iyi becerdiniz.

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR

    “Yalancının mumu yatsıya kadar yandığı” için, sizin yaydığınız yalanlar da, kısa sürede gün yüzüne çıktı. Ve, mumunuz söndü.

      Yaptığınız bütün şikayetlerde ve bize yönelttiğiniz eleştirilerde, kendinizi dürüst, ahlaklı ve doğru çalışan ve de bir eğitim kurumu açıp yönetmeye layık biri gibi gösterdiniz. Ne var ki, eğitilmeye muhtaç olan o insanlar ve ebeveynleri, esas eğitime muhtaç olan sizin, bir eğitimciye hiç de yakışmayan yanlarınızı görüp, sizi gerçek yüzünüzle başka türlü tanıdılar. Çünkü, o kurum size göre değildi.

      Sözümü biraz daha açarsak, kurum sahibi genç bir bayan olarak, kurum içinde ve dışında ve  bariz olarak dikkati çeken biçimde,  Moharem Hacıev adlı bir kişiyle olan duygusal yakınlığınızın yarattığı dedi-kodular, bu kurumun konumuna ve saygınlığına  hiç yakışmıyordu. Değişik yorumlanan bu yakınlığı  fütursuzca sürdürmeyi, bu kuruma ve kendinize nasıl yakıştırdığınız, ilçemizde  hala merak konusudur.

       Moharem Hacıev’in yanında çalışan Ünal Tuna adlı kişiyi, bir müşteri gibi gazetemize gönderiyorsun. Ona gizli resim çektiriyorsun. Sonrada bu resmi alarak başkalarına servis yapıyorsun. Başkalarına yapmış olduğun açıklamalarında da, diyorsun ki, “Eski eşim ve Tekin Sönmez bana kumpas kurmuşlar ve kamuoyu önünde mağdur rolünü” yapıyorsun. Hiç kusura bakma ne eski eşinin ve ne de Tekin Sönmez’in seninle uğraşacak durumda değiller. Tekin Sönmez sadece ve sadece görevini yapıyor. Merak ediyorum, Bayan Sultan Duygu Çetintaş, çektirdiğiniz, o resimler ne kadar sizin işinize yarayacaktır? Çok merek ediyorum Bayan Çetintaş.  Çektirdiğiniz o görüntü işinize ne kadar faydalı veya ne kadar zararlı olacağını iyi düşünseydiniz bu hataya düşmezdiniz. 

       Bayan Çetintaş; doğruları yazan bir gazeteyi casus gibi izlemek yerine, devlete ve halka vaat ettiğiniz görevleri yapmanız, daha doğru olmaz mıydı?

      Daha önce eşlerinizden ayrılmış olmanız, kişisel tercihinizdir. Ancak, boşandığınız bir eşinizin gazetemizi ziyaret etmesini kınamak, bu ziyareti engellemeye kalkmak ve bu ziyaret sebebiyle bizi yermek, sizin ne haddinize? Biz, evlilik kurumunu ve o kurumda yer alan kişileri yargılayacak konumda değiliz. Ancak yuvanızın, yaşadığınız iddia olunan bu çarpık ilişkiler sebebiyle yıkıldığını, acaba hiç düşündünüz mü?

     Bayan Sultan Duygu Çetintaş, çırpındıkça batıyorsun. Düştüğün o ahlak çukurunda, her geçen gün kayboluyorsun. Ancak, boş hayallerle güçlü olmaya çalışıyorsun!

     Biraz sakin olun ve bir işe kalkarken, biraz daha düşünün. Acemice değil, olgun bir insan gibi karar verin. Doğruları yalanlamak yerine de, bir eğitim kurumunun ciddiyetine, saygınlığına ve ağırlığına göre davranış gösterin.     

    Her şeyden önce muhataplarınıza böyle değil, nezaket ve saygı ölçüleri içinde yaklaşmasını bilin. Küpüne zarar veren keskin sirke gibisiniz.

    Bayan Sultan Duygu Çetintaş, tekrar o haberimize dönersek;  kurumunuzdaki bir “katakulli” ya da “dalavere”ye işaret eden o doğru haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından, çalmadığın kapı bırakmadın. Çaldığın her kapıda, farklı iftiralar ve aleyhimize tehditler savurarak, bize suç atmaya çalıştın. Ama duydum ki, hep nasihatler aldın.

    Eğer, bir suçlu aramak ya da dalaverenizi bir günah keçisine yüklemek istiyorsan, o keçi biz değiliz. O zavallı mahluku kendinde ara. Ancak, aradığınız günahlar keçilerde değil, sizin kendi omuzlarınızdadır.

     Kendinize acındırarak, yargıyı da yanıltıyorsunuz. Kurumunuz hakkında inceleme ya da tahkikat yapılıyor, yapılacaktır da. Çünkü, sorumlu bir kişi olarak hakkınızda ciddi iddialar var. 

     Oysa, bedelini devletten alan kurumunuzun, eğitim veren yönünden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız da var. Devlet, bunların eğitimi, toplumla kaynaşması ve sağlıklı birer vatandaş olabilmeleri için size bol miktarda ödeme yapıyor. Bu paraları, hak edip-etmediğinizi bir düşünün bakalım.

    İşte, hakkınızda yapılan ve yapılacak olan inceleme ve soruşturmalarda bu gerçek ortaya çıkacaktır. Haklı çıkmanızı dileriz, ancak hakkınızdaki iddiaların doğrulanmasından endişe ediyoruz. Kamuoyundaki genel kanaat de öyle.

     Bayan Çetintaş; Özel hayatınızı dışarıda yaşayın ve bu kurumun içine yansıtmayın. Orada, eğitim çağında olup eğitim almak için çırpınan gençler var. Gençlik, eğitim aldığı ve rehabilite edildiği alanlarda, “ahlak”ı bir anahtar ya da  doğru yola açılan bir kapı olarak görmek istiyor.  Başka niyetlilerin, o kapılardan girip çıkmasını istemiyor. 

      Tekraren ifade ediyorum. Devletin izniyle açtığınız ve çalıştırdığınız o kurum, yetkilisi ve sorumlusu kim olursa olsun bir eğitim kurumudur.

      Sizi, ısrarla uyarıyorum. Bu kurumun ve verdiği hizmetin saygınlığına yakışan bir biçimde davranın. Onun ulviyetine gölge düşürmeyin. Haksız kazanç peşinde koşmayın. Hileyi ve ahlaki çöküntüyü, kurumunuza sokmayın.

      Bu güne kadar gösterdiğiniz davranışlarda, hiçbir haklı yanınız yok. Halkı ve devleti yanıltıp, başkalarına suç atarak haksız kazanç peşinde koştuğunuz takdirde, bizim de GÖZLEM GAZETESİ olarak peşinizde olacağımızı bilmenizi isterim. Bunu, iyi bilin!

                                                                                    Tekin SÖNMEZ

                                                                            Gözlem Gazetesi Sahibi

 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Yazılar
ÇIĞLIK
ÇEÇENİSTAN
CİVCİV
CİN
CENNET YEMEĞİ
CANLI YAYIN
BÜYÜK OLSUN
BUNALIM
BU NEDİR?
BU KADAR DA PALAVRA OLUR MU?
BORU YETMEDİ
BİZİ BEKLİYORLAR
BİZ ARABAYI İTERKEN
BİRKAÇ ADAM DAHA
Atatürk, Sabanla Çift Süren Bir Çiftçi Görür ve Durur
BİR ŞEY SORABİLİR MİYİM?
BİR KRAL FM FIKRASI
AYNA
BİLKENT MEZUNU
BİLGİSAYARLI CİHAZ
BİLEN BİLİR
BENİ TANRI SANIYOR
BENİ TANIYOR MUSUNUZ?
Beni Arıyorlar
BEN SANA DEMİŞTİM
BEN NİYE KAÇIYORUM?
BELEDİYE DAMGASI
BANA NE?
BANA DA MI LO LO?
Bakan Yüzme Bilmiyor
Aynı Halt
AYI VE TAVŞAN
AŞIRI HIZ
ASIL CESARET
ARKADAŞ ARAYAN ASLAN
ARABA HIRSIZLARI
APTAL KÖPEK
APTAL DEĞİLİM
ANADOL
ALKOL MUAYENESİ
AL BİR HURİ ÇIK YUKARI
AHMET BEY
AHLÂKLI PAPAĞANLAR
Açmam O Camı
ACEMİ DOKTOR
Saray Devlet Hastanesi Göz Dolduruyor!
8 NUMARALI KUTU
ÖMÜR
DOKTORA TEZİ (Fıkra)
Haydi Abbas! Vakit Tamam
Karadenizli Bir Babadan Ogluna Mektup
YAŞLI ANADAN 5 OĞLUNA MEKTUP!
Aptal Karga İle Kurnaz Tilki
İmamın Muhteşem Vefatı
FARK VAR
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
TED AMCA
ŞÖFÖR
Spor İçin...
Şefkatli Tavşan
Çakal Tercüman
“Ne Dilersin Ey Eşek Kulum?”
Yaşanmış Bir Hikaye
SULTAN MAHMUD’UN VEZİRİ
Tövbe Et Çünkü Ölümün Yakındır
Unutulmaz Bir İftar Çilesi Osmanlı Hikayesi
Şeytan İle Oduncunun Dövüşü
Üçünüzü de Öldürsün de Bizi Kurtarsın
Valide Suyu Osmanlı Hikayesi
Fare İle Kurbağa
Yemin Edeceğim Osmanlı Hikayeler
Aldığımız fiyata
Aşçılıktan Yetişen Vezir Osmanlı Hikayesi
Üç Nasihat
SAHTE ŞIH
HEPSİ İHTİYARLIKTAN
Kuru Akıl Neye Yarar
İHTİYAR FAKİR VE SULTAN MELİKŞAH
DERVİŞ OLDUĞUN İÇİN
Sultan Mahmut Ve Hırsızlar
Aslan ve Çakal Hikayesi
Ancak ondan anlar Osmanlı Hikayeleri
İstanbul’da Velî Var mıdır?
Kıyıdaki Balıkçının Hikayesi
İki Küs Kardeşin Hikayesi
"Her Şeyde Bir Hayır Vardır"
Gerçek Miras
Kör Annenin Oğluna Mektubu
Anne ve Kaynana Farkı
Ofli Hoca
Ne Demeye Hala Taşırsın?
İdam Mahkumunun Son İsteği
Dostun Hakikisi...
Bardağı Yere Bırakın!
Uydum İmama...
İmamın Takkesini Çıkarın
Kendini Tanımak
Gelincik Hikayesi
Usta Ressam
Derviş İle Kuşun Hikayesi
Einstein ve Şoförü
Berlin'de Hakimler Var
Küçük Kirpi
Affetme Duygusu Ve Önemi
Bir Başarının Gerçek Sırrı
Herşey Her Zaman Göründüğü Gibi Değildir
Zehir
Tilki İle Kirpi
Çiftçinin Çorak Tarlası Hikayesi
Yaşlı Bedevinin Hindisi Çalınır...
Nazmi Çoban İktidarında, Artık Sona Doğru!
Tek Ayakkabı…
Evin En Öksüzü Babalardır
Bir Vefa Hikayesi
Kabağın Sahibi
Tereyağının Hesabı
Bir Çanakkale Sargı Yeri Hikayesi
Çoban, Padişahım Sen Çok Yaşa!
Belediyedeki Taciz, Cezasız Kalmadı!
Biliyon mu
Çoban, İmar Planlarını Hazine Gibi Koruyor
Kirpi İle Tilki
Buluşma
Aptal
Tilki ile Leylek (Masal)
Sarı Öküz Hikayesi!
Kurnaz Tilke
Silahşör Şakir
Kötürüm Çocuk
Kargayla Tilkinin Hikayesi
Her İşe Karışma
Emekli Albay
Sporcu Tavşan
Bir Tas Ayran
Kırmızı Işık
Yıkılan Ev
Her Şey Para İçin
Karga ile Tilki
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Sarı Öküz Hikayesi!
Zaruri Açıklama
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Az Bulutlu
Güncelleme: 20.09.2018
Bugün
17° - 27°
Cuma
18° - 27°
Cumartesi
18° - 26°
Tekirdağ

Güncelleme: 20.09.2018
İmsak
05:21
Sabah
06:48
Öğle
13:11
İkindi
16:35
Akşam
19:21
Yatsı
20:41
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Kasımpaşa
12
0
0
0
4
4
2
Galatasaray
9
0
1
0
3
4
3
Medipol Başakşehir
9
0
1
0
3
4
4
Kayserispor
8
0
0
2
2
4
5
Atiker Konyaspor
8
0
0
2
2
4
6
Antalyaspor
7
0
1
1
2
4
7
Evkur Yeni Malatyaspor
7
0
1
1
2
4
8
Beşiktaş
7
0
1
1
2
4
9
Trabzonspor
7
0
1
1
2
4
10
Demir Grup Sivasspor
4
0
2
1
1
4
11
MKE Ankaragücü
4
0
2
1
1
4
12
Bursaspor
3
0
1
3
0
4
13
Fenerbahçe
3
0
3
0
1
4
14
Göztepe
3
0
3
0
1
4
15
Aytemiz Alanyaspor
3
0
3
0
1
4
16
Çaykur Rizespor
2
0
2
2
0
4
17
Akhisarspor
2
0
2
2
0
4
18
BŞB Erzurumspor
1
0
3
1
0
4
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı