Yazı Detayı
03 Ocak 2017 - Salı 22:16 Bu yazı 575 kez okundu
 
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Tekin Sönmez
 
 

   Değerli okuyucularımız; Gazetemizde çalışan bir bayanın, ahlaki zafiyeti sebebiyle işten çıkarılması üzerine, bu bayanı aleyhimize kullanan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a, bu sütunlarda söyleyeceklerimiz var. O söyleyeceklerimizi, sizlerle ve kendisiyle paylaşmak istiyoruz.

 Bay Çoban,

“Çok akıllı isen aklını kendine kullan ve insanları kullanmaktan da vaz geç!...” Çıkarın  için, zavallı insanları kullanmakla bir yere varılamaz. Bay Çoban,  sen de bu kadın kadar zavallısın ya… Senin, ondan hiçbir farkın yok. Hatta fazlalığın bile var.

     Bay Çoban, Senin Şenay Çabuk’u düşündüğün yok. Sadece kadını bize karşı kullanarak, “Gazetemizi ve Tekin Sönmez’i nasıl itibarsızlaştıracağının” hesaplarının peşindesin. Ama, buna senin gücün yetmez Bay Çoban, Çünkü sen de bu kadın gibi bir zavallısın. Kadın bataklıktan çıkmaya çalışıyor sen ise,  “Tekin Sönmez’i ve gazetesini nasıl bitireceğim” hesaplarının peşindesin. Sen ki Bay Çoban, “Tekin Sönmez’e reklam vermeyin. İş vermeyin. Gazetesine abone olmayın.” diyecek kadar zavallı biri değil misin?.  Bense, sen ve senin gibi zavallılara, yalakalara ve dalkavuklara o zevki tattırmam ve tattırmayacağım.

               BAY ÇOBAN, BİRAZ AKLIN VARSA ONU DA İŞİNE KULLAN

      Bay Çoban, kendine yetmeyen akılla bir başkasını yönetmeye ve yönlendirmeye çalışma. Çok akıllı isen, 8 yıldan beri bölgenin saygın bir belediyeyi düşürdüğün durumun farkında mısın? Senin aklın kendine yetmiş olsaydı bugün belediye bu duruma düşmezdi.  Varsa biraz aklın bunu belediye için kullan, belediye için kullan ki, ileride eski bir belediye başkanı olarak anıl. Yani akıllı biri olarak anıl. İnsanları kullanmış biri olarak anılma.

     Ona, buna yardım edene kadar önce çalıştırdığın işçilerin hakkını ver. Maaşlarını gününde öde. Ondan sonra yardım adı altında menfaatı ve çıkarların için başkalarına yardım severliğini göster.

     BAY ÇOBAN, SEN BU KOLTUĞUN HAKKINI BİR TÜRLÜ VEREMEDİN GİTTİ

     Ey!... Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban; yaklaşık 8 yıllık bir Belediye Başkanı olarak bir türlü ne koltuğun hakkını, ne de adam gibi bir Belediye Başkanı olma özelliğini taşıyabildin.  Ve, Ey!..Çoban göreve geldiğin günden itibaren , başta ilçe örgütü olmak üzere, Belediye çalışanları ve halkla bir türlü iletişim kurmayı beceremedin.

      Bay Çoban; yaşamın boyunca ne siyasi hayatında, ne de Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğun süre zarfında, dik durmayı ve ilkeli ve de idealist bir dürüş sergileyemedin. Bu bahsettiklerimden, düzgün bir duruş sergilemiş olsaydın,  bugün bunlar hakkınızda konuşulmazdı, yazılmazdı ve çizilmezdi. 

        BAY ÇOBAN, BAŞKALARINI YÖNLENDİRME, ÖNCE KENDİNİ YÖNET!..

       Bay Çoban, insanın bir tarafı yönlendirici, öbür tarafı doğru-yanlış demeden yönlenen  biri olması gerekmez.

      İnsanların sizi, kendi çıkarları için kullandığı doğru mudur? Doğrudur! Bunu nasıl anlarsınız? Anladığınızda ne yaparsınız? Düşünün ki birileri sizi kullanıyor, hoşunuza gider mi? Asla gitmez. Peki siz kaç aydan beri zavallı bir kadını kullanıyorsunuz? Bu bayan, yaklaşık 10 yıldır bizim gazetemizde çalışmıştır. Bu bayan, ahlaki zafiyeti nedeniyle işten çıkarıldı. Siz, ne akla hizmet ettiniz de bu bayanı bize karşı kullanmak için kendi safınıza çektiniz? Bu zavallı da sandı ki, Başkan Çoban bana, şefkat ve samimi duygularla sahip çıktı. Oysa çok iyi biliyoruz ki Çoban, bizi itibarsızlaştırmak için bu bayanı kullanıyor, bayan da  farkında değil. Veya, bayan Çoban’dan beslenmek için bilinçli olarak kendini kullandırıyor. Açıkçası Çoban, Belediyeden bir koli yiyecek ve üç-beş kuruş para vererek, bayanı yemliyor. Bayan da, bu yemlemeye müsait olduğu için, bu yemleme kendisine iyi geliyor.

      Peki, şimdi bir de kendinizi sınayın... Siz, insanları böyle hep kullandınız mı? Sizce, bunun altında yatan sebepler nelerdir? İnsanları kullanırken, beklentiniz nelerdir?

      Acaba, çıkarınız ve  beklentiniz için insanları kullanmaya değer mi? Eğer değer ise, senin çıkarın o insanın karakterinden ve onurunun küçültülmesinden daha mı önemli?

     Bay Çoban; insanların çıkar ilişkisi artık her platformda var. İnsan oğlunun çıkarları, siyasi hayatının birçok alanlarda olduğu gibi, aile hayatında da etkilidir.

Çünkü, kimi insanlar çıkarı için ailelerini bile kullanmaya çalışır. Bu tür insanlar, sadece ve sadece çıkarlarını düşündükleri için, kendinden başkalarını görmezler ve asla düşünmezler. Tek düşündükleri, kendi çıkarlarıdır. 

     Evet Bay Çoban; insan kullanma konusunda, kendine göre haklısın. İstemediğimiz bir durumu yaşarken tüm samimiyetiniz ortadan kalkıyor, sevgi ve saygı olmayınca da, geriye sadece  çıkar düşüncesi kalıyor.

     Neyse, şimdi asıl konuya gelelim, Bay Çoban,

            BU BAYANA ÜÇ-BEŞ KURUŞ VE BİR KOLİ YİYECEKLE KULLANMA?

      Bu kadının ne kadar zavallı ve ne kadar çaresizlik içinde olduğu için mi yardım ediyorsun? Yoksa bu kadını bize karşı kullanmak için mi yardım ediyorsun. Tabi ki bize karşı kullanmak için yardım ettiğini çok iyi biliyorum bay Çoban.  Ama bunu iyi bilmeni istiyorum ki, Bay Çoban, senin ve kadının ne kadar zavallı olduğunu tüm Saray halkı çok iyi biliyor.

      Bay Çoban senin şu an çıkarın ve menfaatın için kullanmak istediğin kişi benim yanımda yaklaşık 10 yıl çalıştı. Benim yanımda 10 yıl çalışan bir kadın işten çıkardıktan sonra, benimle mahkemelik olan karşı tarafa geçerek saf tutmasını ne kadar samimi ve dürüst olarak görebilirsin. Sen ne kadar samimi isen o kadında o kadar samimi olabiliyor.  Bu kadının ne kadar nankör olduğu buradan ortaya çıkıyor. Yediği kaba pisleyen insandan ne beklenebilir ki,

     Bu kişiye şu an yapmış olduğun yardımlar için senin ne kadar samimi olmadığını o kişi bunları fark etmiyor. Sadece eline verdiği üç-beş kuruş ve bir koli yiyecek ona çok büyük yardım ettiğini biliyor. Oysa bu yardımların niçin yapıldığını farkında değil. Ya farkındadır da o kişi sizi kullanıyor ya da siz onun kullanıyorsunuz. Her ikinizin çıkarı da menfaat olduğu kesin. Fakat kim kimi kullanıyor, galiba siz de farkında değilsiniz. Bu oyunların bana karşı olduğu aşikar. Ancak ikinizde bu emellerinize ulaşamayacağınızı da kesin.

              BAY ÇOBAN, YARDIM SEVERLİK DUYGULARIN 2013 YILINDA

                                          NEDEN KABARMADI?

      Bay Çoban; bu bayan 2013 yılında size gelerek, Belediyeye olan su borcunun silinmesi için sizden yardım istemişti. Siz de, daha önce birkaç kişiye söz vermiştiniz. “Bana oyunuzu verin, sizin su borçlarınızı sileceğim” diye oyalama taktikleri yapmıştınız. Söz verdiğiniz birkaç kişinin içinde, bu bayan da vardı.  Sonuç itibariyle, hiç kimsenin borcunu silmediniz.  Su alacakları TESKİ’ye geçince de, bunu başaramadınız.  Şimdi ise, bu bayan onu çıkarınız için kullandığınız için,      Belediyeden besleniyor. Yani, kimsenin borcunu silemediniz. Üstelik, söz verdiğiniz halde.  Bu bayana o dönem yardımcı olmadın. Şimdi ne oldu da, yardım severlik duyguların birden kabardı?  Bayana yol göstermeye çalışıyorsun ve bize karşı kullanmaya çalışıyorsun. Çok akıllı biriysen, önce o aklını Belediyeye kullan Belediyeyi, düştüğü  bataklıktan kurtar.

     Bay Çoban, önce dürüst ol. Dürüst ol ki, sana insanlar saygı göstersin. Böyle alavere, dalavere ile işler yürümez. Bu gibi işler, bir yere kadar gider. Ondan sonra, gerçek yüzünüz ortaya çıkıverir.

                                   BU BAYAN, NEDEN İŞTEN ÇIKARILDI?

      Şenay Çabuk adlı bu bayan, yaklaşık 10 yıl gazetemizde çalıştı. Son dönemlerde, hal ve hareketlerini beğenmediğim için, işten çıkarma gereğini duydum. Ve, hakkında duyduklarımı, kısaca ve şimdilik, siz değerli okuyucularımla paylaşacağım.  Hemen belirteyim ki bu bayanı, ahlaki zafiyeti yüzünden işten çıkardım. 20 Aralık 2016 tarihinde, dostlarından biri gece saat 03,00 sularında evine giderek, kendisini başka bir erkekle, ahlaka aykırı bir konumda gördüğü için dövmüş ve olay, karakolluk ve adliyelik olmuştu. Mahkeme kararıyla o bayanı döven kişiye, 1 ay uzaklaştırma cezası verilmişti.  

      Bu  bayan, gazetemizi nedense şikayet etti ve Savcılık izniyle gazetemiz arandı. Şikayet olan konu ile alakalı hiçbir belgeye rastlanmadı. Tüm bu bilgileri, belgeleriyle, önümüzdeki günlerde daha geniş bir şekilde siz değerli okuyucularımla paylaşacağım. Ve bu işin arkasında kimlerin olduğunu da bir bir açıklayacağım.

Kalın sağlıcakla.

 

 

 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Yazılar
EMİR
EKSİK GELDİ
EKONOMİK KRİZ
DUYMADIN MI?
DÜŞMAN ASKERİ
DÜNYA İSHAL YARIŞMASI
Aday Adayları Ortaya Çıkmaya Başladı
DONSUZ
DOKTOR NE DEDİ?
DOĞRU CEVAP
DİLİ ÇÖZÜLDÜ
Bir Karınca Hikayesi
DEVAM ET ABİ
ÖMÜR
ÇOCUKTAN AL HABERİ
ÇIĞLIK
ÇEÇENİSTAN
CİVCİV
CİN
CENNET YEMEĞİ
CANLI YAYIN
BÜYÜK OLSUN
BUNALIM
BU NEDİR?
BU KADAR DA PALAVRA OLUR MU?
BORU YETMEDİ
BİZİ BEKLİYORLAR
BİZ ARABAYI İTERKEN
BİRKAÇ ADAM DAHA
Atatürk, Sabanla Çift Süren Bir Çiftçi Görür ve Durur
BİR ŞEY SORABİLİR MİYİM?
BİR KRAL FM FIKRASI
AYNA
BİLKENT MEZUNU
BİLGİSAYARLI CİHAZ
BİLEN BİLİR
BENİ TANRI SANIYOR
BENİ TANIYOR MUSUNUZ?
Beni Arıyorlar
BEN SANA DEMİŞTİM
BEN NİYE KAÇIYORUM?
BELEDİYE DAMGASI
BANA NE?
BANA DA MI LO LO?
Bakan Yüzme Bilmiyor
Aynı Halt
AYI VE TAVŞAN
AŞIRI HIZ
ASIL CESARET
ARKADAŞ ARAYAN ASLAN
ARABA HIRSIZLARI
APTAL KÖPEK
APTAL DEĞİLİM
ANADOL
ALKOL MUAYENESİ
AL BİR HURİ ÇIK YUKARI
AHMET BEY
AHLÂKLI PAPAĞANLAR
Açmam O Camı
ACEMİ DOKTOR
Saray Devlet Hastanesi Göz Dolduruyor!
8 NUMARALI KUTU
ÖMÜR
DOKTORA TEZİ (Fıkra)
Haydi Abbas! Vakit Tamam
Karadenizli Bir Babadan Ogluna Mektup
YAŞLI ANADAN 5 OĞLUNA MEKTUP!
Aptal Karga İle Kurnaz Tilki
İmamın Muhteşem Vefatı
FARK VAR
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
TED AMCA
ŞÖFÖR
Spor İçin...
Şefkatli Tavşan
Çakal Tercüman
“Ne Dilersin Ey Eşek Kulum?”
Yaşanmış Bir Hikaye
SULTAN MAHMUD’UN VEZİRİ
Tövbe Et Çünkü Ölümün Yakındır
Unutulmaz Bir İftar Çilesi Osmanlı Hikayesi
Şeytan İle Oduncunun Dövüşü
Üçünüzü de Öldürsün de Bizi Kurtarsın
Valide Suyu Osmanlı Hikayesi
Fare İle Kurbağa
Yemin Edeceğim Osmanlı Hikayeler
Aldığımız fiyata
Aşçılıktan Yetişen Vezir Osmanlı Hikayesi
Üç Nasihat
SAHTE ŞIH
HEPSİ İHTİYARLIKTAN
Kuru Akıl Neye Yarar
İHTİYAR FAKİR VE SULTAN MELİKŞAH
DERVİŞ OLDUĞUN İÇİN
Sultan Mahmut Ve Hırsızlar
Aslan ve Çakal Hikayesi
Ancak ondan anlar Osmanlı Hikayeleri
İstanbul’da Velî Var mıdır?
Kıyıdaki Balıkçının Hikayesi
İki Küs Kardeşin Hikayesi
"Her Şeyde Bir Hayır Vardır"
Gerçek Miras
Kör Annenin Oğluna Mektubu
Anne ve Kaynana Farkı
Ofli Hoca
Ne Demeye Hala Taşırsın?
İdam Mahkumunun Son İsteği
Dostun Hakikisi...
Bardağı Yere Bırakın!
Uydum İmama...
İmamın Takkesini Çıkarın
Kendini Tanımak
Gelincik Hikayesi
Usta Ressam
Derviş İle Kuşun Hikayesi
Einstein ve Şoförü
Berlin'de Hakimler Var
Küçük Kirpi
Affetme Duygusu Ve Önemi
Bir Başarının Gerçek Sırrı
Herşey Her Zaman Göründüğü Gibi Değildir
Zehir
Tilki İle Kirpi
Çiftçinin Çorak Tarlası Hikayesi
Yaşlı Bedevinin Hindisi Çalınır...
Nazmi Çoban İktidarında, Artık Sona Doğru!
Tek Ayakkabı…
Evin En Öksüzü Babalardır
Bir Vefa Hikayesi
Kabağın Sahibi
Tereyağının Hesabı
Bir Çanakkale Sargı Yeri Hikayesi
Çoban, Padişahım Sen Çok Yaşa!
Belediyedeki Taciz, Cezasız Kalmadı!
Biliyon mu
Çoban, İmar Planlarını Hazine Gibi Koruyor
Kirpi İle Tilki
Buluşma
Aptal
Tilki ile Leylek (Masal)
Sarı Öküz Hikayesi!
Kurnaz Tilke
Silahşör Şakir
Kötürüm Çocuk
Kargayla Tilkinin Hikayesi
Her İşe Karışma
Emekli Albay
Sporcu Tavşan
Bir Tas Ayran
Kırmızı Işık
Yıkılan Ev
Her Şey Para İçin
Karga ile Tilki
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Sarı Öküz Hikayesi!
Zaruri Açıklama
DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN; Hem Suçlusun, Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.10.2018
Bugün
15° - 20°
Cuma
16° - 21°
Cumartesi
16° - 20°
Tekirdağ

Güncelleme: 17.10.2018
İmsak
05:50
Sabah
07:16
Öğle
13:02
İkindi
16:03
Akşam
18:36
Yatsı
19:55
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
18
0
2
0
6
8
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
13
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
14
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
15
Bursaspor
8
0
2
5
1
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
E. Buyuksehir
5
0
5
2
1
8
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı