Bugün - 21 Şubat 2018 Çarşamba
Tekirdağ 10°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
 
Yazar Detayları

Naci AKAY

Naci AKAY - Bu AKP, Gitmez!

Bu AKP, Gitmez!
Yazı Tarihi: 16 Ocak 2018 Salı

“Neden ve Nasıl Gitmez?” derseniz,  Neden’in bir tek, Nasıl’ın ise, iki sebebi var. Halkın anlattıklarına tercüman olarak, ben de size anlatmaya çalışayım.

      Değerli okuyucularım;  İktidarlı yani muktedir (güçlü) olmak, insan egosunu en çok tatmin eden  durumlardan biridir.  Siyasi anlamda, hele ülkenin yönetiminde ileri derecede söz sahibi olmak, o egoyu daha çok tatmin der. Öyle olmasa, bu siyasi mücadeleler, hatta kavgalar neden olsun?

       Tabir uygun ise, bu illete bulaşanlar, hayatları pahasına girdikleri savaşı sürdürürler ve bu uğurda başlarına gelmedik kalmaz. Ancak, işin bir de çıkar sağlama ve iktidarın gücünden nemalanma tarafı da vardır ki, bizdeki iktidar hırsı daha çok bu sebepten kaynaklanır.

                             KÖTÜ YÖNETİMLERİ, İKTİDARLAR GETİRİR

    Çok partili siyasi hayata girdiğimiz 1950 yılından itibaren, ülkemizde çok sayıda siyasi parti kuruldu. Kimiler tek başına  iktidar olurken kimileri,  iktidarın ortağı ya da muhalefet partisi olarak kaldı. Ancak, her birinin kuruluş amacı, iktidar olmaktı.

      Nedense, adı Milliyetçi Hareket Partisi olan ve Devlet Bahçeli adlı zatın liderliğinde faaliyetini sürdüren bu partı iktidar olmak için değil, sürekli muhalefette kalmak için mücadele ediyor. Şimdi, muhalefeti de bıraktı ve  iyice iktidarın paçasına yapıştı.

     70 yıllık çok partili siyasi hayatımızda, iyi iktidarlar da gördük, kötüsünü de. Gördük ki, sağ eğilimli iktidarlar, Türkiye’nin yönetiminde daha çok söz sahibi oldular. Yine  görüldü ki ister sağda, ister solda olsun iyi ve kötü yönetim iktidarın kendi icraatından ve siyasi başarısından ya da başarısızlığından kaynaklanıyor.

     Ve alenen görüldü ki, ülkeyi en kötü yöneten ve en büyük sıkıntılara sokan iktidar, Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı oldu.

                               ONA OYUMUZU, İSTEYEREK VERDİK

    2001 yılında kurulup, 2002 sonunda iktidara gelmesinde, hepimizin payı vardı. O kadar ki, ülkenin içine düşürüldüğü durum, bizi ona mecbur etti. Koşarak sandığa gittik ve maaile oyumuzu, kısa adı AKP olan bu partiye verdik.

     Verdik, ama kısa sürede boyumuzun ölçüsünü aldık. Tek başına iktidar olan bu partinin, özelleştirme adı altında ülkenin hemen bütün milli varlıklarını satmakla kalmadığı, aldığı dış borçlarla da bol miktarda sıcak paraya kavuşunca, halkı hoşnut edecek iyi işler yaptığı görüldü. Yani, gözlerimiz boyandı.

     İşte, Türk halkı bu durumun böyle gideceğini sanıp, değirmenin suyunun nereden geleceğini düşünmeden, sürekli bu partiye oy verdi ve iktidar yaptı.

                                                    VE, DENİZ BİTTİ!

     Ülkenin iyi yönetildiğini, aradığı her şeyi bulduğunu gören ya da sanan Türk halkı, kısa sürede iktidar ve yandaşlarının büyük vurgun ve yolsuzluklarıyla karşılaştı. O kadar ki, yolsuzluk ve rüşvet, Türkiye’nin bir numaralı konusu  olduğu halde, iktidar yanlıları ve liderleri bundan hiç tınmadılar.

     Ve o kadar ki, bütün bu yolsuzluk rezilliğine rağmen, hiçbir siyasetçi ve kamu görevlisi hakkında yasal işlem yapılmadı ve hiç biri sorgulanmadı ve de yargılanmadı. Çünkü AKP sırf, “Benim dönemimde yolsuzluk yapılmadı/ yapılmaz” diyebilmek için,  bütün bu  takipsizlikleri bunun kanıtı olarak gösteriyordu.

    Oysa, ellerinde 3628 numaralı Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele adlı bir kanun vardı ve adeta bu dönem için hazırlanmıştı. Kapağını bile açmadılar ve bir tek kişiyi yolsuzluk ve rüşvetten yargılamadılar. Ta ki, işin boyutu suçüstü olup, “Hırsızlık” noktasına gelinceye kadar.

                                              YİNE DE TINMADILAR!

      Ve ta ki, 2013 senesinin Aralık ayının 17’sine gelindiğinde, Fethullah Gülen’in liderliğindeki Cemaat,  ani bir baskın yapıncaya kadar.

      İktidarın Bakan seviyesindeki mensupları ve çocukları ile sırtını iktidara yaslayanlardan kimileri, polis baskınıyla suçüstü, hem de paralarla ve suç aletleriyle  birlikte yakalandılar.

     Cemaatin, onları suçüstü yakalatmakla bırakmayıp, kayda aldırdığı kimi konuşmalarıyla, yolsuzluk ve rüşveti o kişilerin kendi ağızlarından çıkan sözlerle de ispatlamıştı. Onlar, bu seslere/sözlere “dublaj ya da montaj!” dese de, yaptıkları yolsuzluk sesli ve görüntülü olarak ortaya çıkmıştı. Artık, inkar edilebilecek hiçbir yanı yoktu.

                                               RANT, RANT, RANT !

    Yani kolay, çabuk ve haksız kazanç…  Başta imar yolsuzlukları olmak üzere, iktidar yanlısı, yandaşı, yalakası ne derseniz deyin bu kişiler kısa yoldan çabuk zengin olmanın peşine düşünce,  Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve vurgunlarını yaşamaya başladı ve yaşadı.

     Ve yine o kadar ki, daha çok Belediyelerde görülen bu durum, rantın en büyük olduğu İstanbul, Ankara ve ötekileri gibi kimi Belediye Başkanlarının kovulur gibi istifaya zorlanmalarıyla sonuçlandı. Ancak, yine de bu kişiler hakkında hiçbir yasal takibat yapılmadı, yapılmıyor.

    Oysa, daha önceki kimi yazılarımda da belirttiğim ve feryat ve de isyan ettiğim gibi, memuriyetimin en başarılı döneminde, haksız isteklerine set çektiğim megaloman bir gazetenin saldırısına  ve takibata uğramıştım.  Zerre kadar suçum, hatta  kusurum bile yoktu. Bulmak için, merhum babamın 80 sene önce edindiği tarlaların bile hesabını  bana sormuşlar, kayınvalideme de babasından kalan 100 senelik fındık bahçesini nasıl edindiğini anlatmasını istemişlerdi. Hem de, bu malların bulunduğu yere giderek. Neredeyse, birer metre alıp ölçeceklerdi.

    Bütün bunları söylemeye ve yazmaya, hatta isyan etmeye hakkım vardı. Onlarsa, yaptıkları bütün bu yolsuzlukları bir hak gibi görüyorlardı.

                                             DÜNYAYA REZİL OLDUK!

       Bu hırsız ve yolsuzlar Türkiye’de bir bir aklanıp, çaldıkları da faizleriyle kendilerine iade edilirken, Amerika en büyük yolsuzluğun maşasını ya da çıbanbaşını yakaladı. Yakalanamayan kimileri hakkında da, gıyaben tutuklama kararı verdi.

    Böylece Türkiye, dünya ölçeğinde en yolsuz ülkelerden biri olarak anılmaya başladı. Şimdi, yargılaması bitmek üzere, ancak büyük cezalar geliyor. Hapis cezaları bir yana, Türkiye’ye en az 10-15 milyar dolarlık para cezası bekleniyor.   Haydi bakalım, “Pamuk eller yine cebe” yani halkın cebine!

    Bu rezalet devam ederken, İngiltere yakınındaki bir ada devletinde kurulan 5 liralık paravan şirkete giden/gelen büyük paralar, (kimin oldukları açıklandı ve biliniyor) olup bitenlere tuz biber ekmişti. Artık, tutacak tarafımız kalmamıştı.

    Biz bu rezilliklerle uğraşırken, çeyreğimiz kadar olamayan Yunanistan, burnumuzun dibindeki 18 adamızı işgal etmiş, 150 kadar kayalığa da sahip olmuştu. Bu adalarda bayrakları dalgalanıyor, devlet büyükleri adaları ziyaret ediyor, yiyip içiyorlar ve bizimle adeta dalga geçiyorlardı. Çünkü, Türkiye’yi kendileri karşısında çok güçsüz görüyorlardı. Bu duruma gülsek mi, ağlasak mı? lafının cevabı,  tabii ki “Ağlamak”tı.

                                          BU İKTİDAR GİDER Mİ?

     Bu denli bataklığa saplanmış bir iktidar, ne pahasına olursa olsun gitmemek için çırpınacaktır ve çırpınıyor. Çünkü, gittiği takdirde, ödenemeyecek büyük hesaplar, cevaplanamayacak büyük ve önemli sorular önüne konacaktı.  Kendilerine göre, gitmemeleri gerekiyor. İşte, işin gerçek nedeni bu.

   Değerli okuyucularım, bu kadar kanıtlı ve tescilli  büyük suçlamaların altından hiç kimse kolay kolay kalkamaz. Kalkamaz, ama bu işin sonu nereye kadar gidebilir?

                                          O HALDE, KALMAK İÇİN ÇARE

       Onlara göre iktidarda biraz daha kalabilmek için iki çare var. Birincisi, ellerindeki devletin bütün imkanlarını ve güçlerini sonuna kadar kullanmak. Öteden beri kullanıyorlar da. Şimdi, biraz daha fazlası gerekiyor.

      İkinci çare, seçimi tekrar tekrar kazanıp, iktidarda kalmak. Peki, millet oy vermez ve kendilerini artık seçmezse ne olacak? Onun da çaresi var. Seçimlerde son sözü Yüksek Seçim Kurulu söylediğine ve bunun ilk provası 16 Nisan referandumunda yapıldığına ve de olumlu sonuç alındığına göre, sonucu bu kurul tayin edecek. Bu kurulu da elbette iktidar tayin edecek.

                                                           HALK ÇARESİZ!

      Değerli okuyucularım, bu iktidar gittiğinde, ikinci büyük parti CHP’nin iktidar olduğunu düşünelim. Açık konuşalım, CHP sanki “çok mu temiz?” CHP’yi iktidarda hiç görmedik mi? Son dahil oldukları hükümette iken, bu partinin Adalet Bakanı Mehmet Moğultay  “Partimin, partililerimin isteği üzerine (yani partinin yandaşlarından) 2000 kadar Hakim ve Savcı tayin ettim.” demedi mi? Yani, partizanlık yaptığını açıkça söylemedi mi?

     AKP’li Belediyeler çamura batmış iken, CHP’li Belediyeler çok mu temiz? AKP’lilerin ağzı varken, CHP’lilerde ağız ve mide yok mu? Bu millet, onların dönemini de yaşamadı mı? “Tencere dibin kara, senin ki…” diye boşuna mı demişler?

     Değerli okuyucularım; Lafı uzattık, ama halkımızın inancını ısrarla söyleyelim, “Bu AKP gitmez.” Gitse de, geleceklere fazlaca güvenilmez. Yine de “Ehven-i Şer” lere, yani kötülerin iyisine bakmak lazım.

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 35
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Keser Döner, Sap Döner…
Nedir Bu Abdülhamit Hayranlığı?
T.S.K Ne olacak?
Vali’nin Uçkuru!
Adnan Hoca’nın Gazinosu, Nihayet Kapanıyor!
CHP’ye Hiç Yakışmadı!
Hamile Çocuklar Rekoru!
Satılık Medya!
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
Okul Müdürü’nün, Mangal Partisi
Şu Bizim Yandaş Medya
Ah!.. Nerede O Eski İmam-Hatip Okulları?
Bu Nasıl Yüz Böyle?
ÇILGIN PROJE Mİ, APTAL PROJE Mİ? Kanal İstanbul
Bu AKP, Gitmez!
ŞİMDİ, AH! VAH! ETMEYİN,
Yine Saray Devlet Hastanesi
Abdullah Gül,“Tü-Ka-Ka”Oldu!
“Adalardan Bir Yar Gelir…
“Milletin Evi”ymiş(!)
Yokedilen İstanbul!
“Kudüs, Kurtuldu” Sanmayın!
Mehmet Sekmen
İlginç Bir Magazin Haber!
Türkiye, “Yaşanamaz Hale” Geliyor!
Tencere, Dibin Kara!..
Reza Zarrab Balonu da Söndü!
Kim Mankafa?
“Verin ülkeyi, Kurtulun!”
Kudüs, Gitti Gider!
İktidarın Yeni Serüvenleri!
Saray’ın Kasapları Ve Et Fiyatları
Atatürk Kültür Merkezi
Türkiye’yi, Bu Hale Düşürdüler!
Ah Bu Belediye Başkanları!
TEOG’dan Sonra, BOMB.K !
Ne Kadar da Saf’ız!
Hakan Özgül Geliyor!
Fındıkçılar Ağlıyor!
Paralar ve Atatürk
GEZMESİNİ SEVENLERE; Bu Gezi Kaçırılmaz!
GEZMESİNİ SEVENLERE; Bu Gezi Kaçırılmaz!
Çocuklarınızı, Bu Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Koruyun!
HAKİKİ FETÖCÜ HÜSEYİN ÇELİK’İN LüksTatil Keyfi
Böyle FETÖ Avı Olmaz!
Diyanet mi, Hıyanet mi?
Deprem, Deprem, Deprem!
Mehmetçik Vakfı’nın Açıklaması
“Parlamenter Demokrasi, Artık Yok!”
Ciddi ve Kudretli Devlet!
Saray’ı Yönetenler
Saray’ı Yönetenler
Bu Pislik, Seneye de Bitmez!
Kabe Yıkılsa, Umurlarında Olmayacak!
Atatürk’ün Mezarı
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’A, Açık Mektup
Bu Hakime Dikkat Edin!
Türk Eğitim Sistemi Mezara!
Bir Yaşar Hoca Vardı!
CHP’liler, Çok mu Dürüst?
Devlet, İflas mı Etti?
Katar’dan Bize Ne?
Al Sana Avrupa Birliği!
İşte AKP’nin Adayları!
15 Temmuz, Bayram Gibi Kutlanamaz!
Atatürk’e Sövmek Moda!
Bravo Saray Belediyesi’ne ve Başkanına(!)
Böyle Sanatçı Olmaz Olsun!
Kadın Ve Çocuk Cinayetleri, Neden Durmuyor?
Getirin Artık Şu İdamı!
Türkiye Nereye?
Neden Kondu, Neden Kaldırıldı?
  Diyanet, Çizmeyi Aşıyor!
Neden Kondu, Neden Kaldırıldı?
Vah, İstanbul Vah!
Tebrikler, Süleyman Erdegül ve Öğrencilerine!
Nilhan Osmanoğlu
KÜÇÜKYONCALI “KEŞKEK FESTİVALİ” Sizi Bekliyor!
Yazık Oldu Filistin'e !
Evetçi'ler Sevinsin!
Dinimiz, Bu Değil!
Evlilik Programları Nihayet…
Adaletin Bu mu Türkiye?
Eczaneler, Hizmetten Uzak(mı?)
Gülmedi Şu Bahtım, Gülmedi Gitti!
ÖYLE BİR REFERANDRUM Kİ; Avrupa da Şaşkın!
Yüksek Seçim Kurulu: 1 Cumhuriyetçi Türk Halkı : 0
Oylamaya katılın, Sandıkları Kollayın!
Dananın Kuyruğu Kopuyor!
SARAY’DA Asayiş, Berkemal (mi?)
Allah için “Evet” miş!
Çok Zararlı Gıdalar!
Siz, Allah’tan Hiç Korkmaz mısınız?
“Parti Devleti” Olmaz!
T.B.M.M de FET֒cü Vekil Yokmuş(!)
Referandum’da, Sandık Güvenliği
Saray, CHP ile Olmaz!
İLGİNÇ VE YENİ BİR İDDİA, Hayır Çıkacak, Evet Açıklanacak!
Söylediklerine, Kendileri de İnanmıyor!
Elbette “Hayır!”
Bugün’ün Çorbası
Nedir, Bu “Türk” ve “Atatürk” Düşmanlığı?
Eğer, Demezsek Hayır, Yanarız, Cayır Cayır!
“Hayır” Demezseniz, İşte Böyle Olur!
Ekmek Yerine, Zehir mi?
SARAY C.H.P ‘ de; Hizmet Yarışı mı, Koltuk Savaşı mı?
Evlilik Programları Kalkıyor!
Market Fişlerine İyi Bakın!
TREDAŞ,Yemek Verme Halka Elektrik Ver!
Avrupa’yla Dalaştılar, 2 Puan Kazandılar!
Bu Yüzle mi Evet?
Ver Adaları,Al Evet’i(!)
Cumhurbaşkanı’nı Dinlerken…
Neden HAYIR Demeli?
Ayaspaşa Hamamı, Geldi Tamir Zamanı!
Böyle Müslümanlık, Tabii ki Olmaz!
Devletin İtibarı!
Ölsen de, Suçlusun!
Kürdistan Bayrağı’na Selam Durdular!
Hürriyet Gazetesi,Belasını Arıyor!
Ülkü Ocakları, Saray’da!
Adaletin Bu mu Türkiye?
Referandum İçin, “Hadis” Varmış(!)
Referandum, Adil Olacak mı?
SARAY’DA ÇIKAN “TERMAL SU” İÇİN ÇIRPINAN, Cevdet Aktaş, Neden Haklı?
Hac ve Umre
Partili Cumhurbaşkanlığı!
ARANIR OLMAK LAZIM, TIPKI Erdoğan Kaplan Gibi…
Hüseyin Çelik, Neden Dışarıda?
C.H.P. ANAYASA MAHKEMESİ’NE Neden Gitmiyor?
Evreşe Yolları Dar!
Gel de, İsyan Etme!
Çok Korkuyorum!
Araçlarınızı, Düzgün Parkedin!
“Hayırlı Cumalar!”
“Varlık Fonu”Yağması!
Mustafa Akıncı, Kıbrıs’ı Satıyor (mu?)
“Osmanlı Torunlarına Maaş” BAŞLIKLI YAZIMIZLA İLGİLİ Açıklama
Halkı, Özgür Bırakın!
CHP’li Vekilden, Soygun!
Belediye Züğürtledi mi?
Katakulli!
Göze Batanlar!
Amerika, Dost mu, Düşman mı?
O Kaymakamı Asmalı!
Türkiye’nin İtibarı
Halk Oylaması Güvenliği,
Halk Oylaması Güvenliği,
118’nci İSLAM HALİFESİ, Recep Tayyip Erdoğan
Osmanlı Torunlarına Maaş!
Goodforyou Ali Özen
Saray Müftülüğü’nün Dikkatine!
Saray Müftülüğü’nün Dikkatine!
Öpüşme Hastalığı
Beceriksiz Yöneticiler!
“Muhtarlar Meclisi” Olsun!
“Medrese’ye Dönülmesini” İstiyorlar!
MHP’de At Pazarlığı!
Şafak Başa, Sen Çok Yaşa!
BİR KERE DAHA HAYKIRIYORUM!
Belediye Rahatlamış!
Yeniyıl,Yarın Başlıyor!
Diğer Yazarlar

DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
SENİ DUYMAK
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
MERAKSIZ
Keser Döner, Sap Döner…
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Naci AKAY
Keser Döner, Sap Döner…
     Ve döndü de. Bi...
Nazmi METİN
DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
Hiç birimiz doğa düşmanı olmamalıyız, ...
Tekin Sönmez
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Bu dua, bir temenni duasıdır... İnsanoğlu, bazen k...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
5°°C - 10°°C
Perşembe
6°°C - 10°°C
Cuma
6°°C - 10°°C
Cumartesi
6°°C - 10°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:5013:3116:2718:5920:19

21 Şubat 2018 Çarşamba
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
2006 - Fırtına
1918 - Bayburt ve Ahlat'ın kurtuluşu.
1917 - Yılbaşının 1 Ocak?a alınması.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Sen insana ulaşmadan Allah?ı nasıl arıyorsun?.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(245 Online) 1,22ms