Bugün - 22 Ocak 2018 Pazartesi
Tekirdağ 8°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
Yazar Detayları

Tekin Sönmez

Tekin Sönmez - DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN;           Hem Suçlusun,   Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!

DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN; Hem Suçlusun, Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!
Yazı Tarihi: 09 Ekim 2017 Pazartesi

   Eğitim kurumu açmışsın, ancak ahlaka yükseklik veren erdemin, “Eğitim” olduğunu bilmiyorsun.

        Bayan Sultan Duygu Çetintaş, aşağıdaki bütün bu sözlerim sizin içindir. “Saray Özel Eğitim ve  Rehabilitasyon Merkezi” adlı bir özel kurumu açarak, halkı kandıran ve devleti dolandıran bir kişi olduğunuza dair iddiaların inceleme ve tahkikat konusu yapılmasının gazetemizde haber olması üzerine, bizi suçlamak için çalmadık kapı, dökmediğin gözyaşı bırakmadınız.

       Siz; halkın; “Salt çıkarı sağlamak için burasını açtı.” dediği kurumunuzda, hizmet vermediğiniz kişilere vermiş gibi göstererek, gerçek dışı bilgi ve beyanlarla devletten haksız kazanç sağladığınız iddialarının yaygınlaşması üzerine, hakkınızda inceleme yapıldığı haberi gerçeği yansıtmasına rağmen,  bu haberi yapan gazetemizden şikayetçi oldunuz.

     Böylece, oluşan kusuru kendinize değil, halkı doğru bilgilendirmekten öte hiçbir amacı olmayan gazetemize yüklemeye çalıştınız. O kadar ki, kendinizi makbul ve masum gibi göstererek, adli mercileri de yanıltmak suretiyle o kısa haberimiz hakkında tekzip (yalanlama) kararı aldırdınız. Yani timsah gözyaşlarını dökerek, haberimizi yalanlamaya çalıştınız. Oysa şikayetler üzerine gelen müfettişlerden hiç kimseye bahsetmediniz gibi bu kurumları da böylelikle zan altında bırakmayı çok iyi becerdiniz.

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR

    “Yalancının mumu yatsıya kadar yandığı” için, sizin yaydığınız yalanlar da, kısa sürede gün yüzüne çıktı. Ve, mumunuz söndü.

      Yaptığınız bütün şikayetlerde ve bize yönelttiğiniz eleştirilerde, kendinizi dürüst, ahlaklı ve doğru çalışan ve de bir eğitim kurumu açıp yönetmeye layık biri gibi gösterdiniz. Ne var ki, eğitilmeye muhtaç olan o insanlar ve ebeveynleri, esas eğitime muhtaç olan sizin, bir eğitimciye hiç de yakışmayan yanlarınızı görüp, sizi gerçek yüzünüzle başka türlü tanıdılar. Çünkü, o kurum size göre değildi.

      Sözümü biraz daha açarsak, kurum sahibi genç bir bayan olarak, kurum içinde ve dışında ve  bariz olarak dikkati çeken biçimde,  Moharem Hacıev adlı bir kişiyle olan duygusal yakınlığınızın yarattığı dedi-kodular, bu kurumun konumuna ve saygınlığına  hiç yakışmıyordu. Değişik yorumlanan bu yakınlığı  fütursuzca sürdürmeyi, bu kuruma ve kendinize nasıl yakıştırdığınız, ilçemizde  hala merak konusudur.

       Moharem Hacıev’in yanında çalışan Ünal Tuna adlı kişiyi, bir müşteri gibi gazetemize gönderiyorsun. Ona gizli resim çektiriyorsun. Sonrada bu resmi alarak başkalarına servis yapıyorsun. Başkalarına yapmış olduğun açıklamalarında da, diyorsun ki, “Eski eşim ve Tekin Sönmez bana kumpas kurmuşlar ve kamuoyu önünde mağdur rolünü” yapıyorsun. Hiç kusura bakma ne eski eşinin ve ne de Tekin Sönmez’in seninle uğraşacak durumda değiller. Tekin Sönmez sadece ve sadece görevini yapıyor. Merak ediyorum, Bayan Sultan Duygu Çetintaş, çektirdiğiniz, o resimler ne kadar sizin işinize yarayacaktır? Çok merek ediyorum Bayan Çetintaş.  Çektirdiğiniz o görüntü işinize ne kadar faydalı veya ne kadar zararlı olacağını iyi düşünseydiniz bu hataya düşmezdiniz. 

       Bayan Çetintaş; doğruları yazan bir gazeteyi casus gibi izlemek yerine, devlete ve halka vaat ettiğiniz görevleri yapmanız, daha doğru olmaz mıydı?

      Daha önce eşlerinizden ayrılmış olmanız, kişisel tercihinizdir. Ancak, boşandığınız bir eşinizin gazetemizi ziyaret etmesini kınamak, bu ziyareti engellemeye kalkmak ve bu ziyaret sebebiyle bizi yermek, sizin ne haddinize? Biz, evlilik kurumunu ve o kurumda yer alan kişileri yargılayacak konumda değiliz. Ancak yuvanızın, yaşadığınız iddia olunan bu çarpık ilişkiler sebebiyle yıkıldığını, acaba hiç düşündünüz mü?

     Bayan Sultan Duygu Çetintaş, çırpındıkça batıyorsun. Düştüğün o ahlak çukurunda, her geçen gün kayboluyorsun. Ancak, boş hayallerle güçlü olmaya çalışıyorsun!

     Biraz sakin olun ve bir işe kalkarken, biraz daha düşünün. Acemice değil, olgun bir insan gibi karar verin. Doğruları yalanlamak yerine de, bir eğitim kurumunun ciddiyetine, saygınlığına ve ağırlığına göre davranış gösterin.     

    Her şeyden önce muhataplarınıza böyle değil, nezaket ve saygı ölçüleri içinde yaklaşmasını bilin. Küpüne zarar veren keskin sirke gibisiniz.

    Bayan Sultan Duygu Çetintaş, tekrar o haberimize dönersek;  kurumunuzdaki bir “katakulli” ya da “dalavere”ye işaret eden o doğru haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından, çalmadığın kapı bırakmadın. Çaldığın her kapıda, farklı iftiralar ve aleyhimize tehditler savurarak, bize suç atmaya çalıştın. Ama duydum ki, hep nasihatler aldın.

    Eğer, bir suçlu aramak ya da dalaverenizi bir günah keçisine yüklemek istiyorsan, o keçi biz değiliz. O zavallı mahluku kendinde ara. Ancak, aradığınız günahlar keçilerde değil, sizin kendi omuzlarınızdadır.

     Kendinize acındırarak, yargıyı da yanıltıyorsunuz. Kurumunuz hakkında inceleme ya da tahkikat yapılıyor, yapılacaktır da. Çünkü, sorumlu bir kişi olarak hakkınızda ciddi iddialar var. 

     Oysa, bedelini devletten alan kurumunuzun, eğitim veren yönünden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız da var. Devlet, bunların eğitimi, toplumla kaynaşması ve sağlıklı birer vatandaş olabilmeleri için size bol miktarda ödeme yapıyor. Bu paraları, hak edip-etmediğinizi bir düşünün bakalım.

    İşte, hakkınızda yapılan ve yapılacak olan inceleme ve soruşturmalarda bu gerçek ortaya çıkacaktır. Haklı çıkmanızı dileriz, ancak hakkınızdaki iddiaların doğrulanmasından endişe ediyoruz. Kamuoyundaki genel kanaat de öyle.

     Bayan Çetintaş; Özel hayatınızı dışarıda yaşayın ve bu kurumun içine yansıtmayın. Orada, eğitim çağında olup eğitim almak için çırpınan gençler var. Gençlik, eğitim aldığı ve rehabilite edildiği alanlarda, “ahlak”ı bir anahtar ya da  doğru yola açılan bir kapı olarak görmek istiyor.  Başka niyetlilerin, o kapılardan girip çıkmasını istemiyor. 

      Tekraren ifade ediyorum. Devletin izniyle açtığınız ve çalıştırdığınız o kurum, yetkilisi ve sorumlusu kim olursa olsun bir eğitim kurumudur.

      Sizi, ısrarla uyarıyorum. Bu kurumun ve verdiği hizmetin saygınlığına yakışan bir biçimde davranın. Onun ulviyetine gölge düşürmeyin. Haksız kazanç peşinde koşmayın. Hileyi ve ahlaki çöküntüyü, kurumunuza sokmayın.

      Bu güne kadar gösterdiğiniz davranışlarda, hiçbir haklı yanınız yok. Halkı ve devleti yanıltıp, başkalarına suç atarak haksız kazanç peşinde koştuğunuz takdirde, bizim de GÖZLEM GAZETESİ olarak peşinizde olacağımızı bilmenizi isterim. Bunu, iyi bilin!

                                                                                    Tekin SÖNMEZ

                                                                            Gözlem Gazetesi Sahibi

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 585
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Sarı Öküz Hikayesi!
Zaruri Açıklama
DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN; Hem Suçlusun, Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Diğer Yazarlar

Medya Paylaşımları
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
SENİ DUYMAK
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
MERAKSIZ
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
Sarı Öküz Hikayesi!
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Tekin Sönmez
Sarı Öküz Hikayesi!
Değerli okuyucularım, Aslanla-Öküz 'sava...
Naci AKAY
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
17-25 Aralık yolsuzluğuna bulaşan eski Bakan Erdoğ...
Nazmi METİN
Medya Paylaşımları
Düşüncelerinde ve görüşlerinde...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
6°°C - 8°°C
Salı
0°°C - 5°°C
Çarşamba
0°°C - 5°°C
Perşembe
3°°C - 6°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:5108:2213:2815:5818:2219:46

22 Ocak 2018 Pazartesi
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
1517 - Yavuz Sultan Selim Han'ın Ridaniye Zaferi
1842 - Baytar Mektebi'nin açılışı
1842 -  Baytar Mektebi(Veteriner Fakültesi)'nin Açılışı.
1517 -  Yavuz Sultan Selim'in Ridaniye Seferi.
1949 -  Çin'de Mao Tse Tung'un Kızıl Ordusu'yla Pekin'e Girişi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır.
(Shakespeare)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(314 Online) 1,00ms