Bugün - 23 Ocak 2018 Salı
Tekirdağ 8°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
 
Yazar Detayları

Tekin Sönmez

Tekin Sönmez - Bay Çoban, Aklını  Kendine Kullan!

Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Yazı Tarihi: 03 Ocak 2017 Salı

   Değerli okuyucularımız; Gazetemizde çalışan bir bayanın, ahlaki zafiyeti sebebiyle işten çıkarılması üzerine, bu bayanı aleyhimize kullanan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a, bu sütunlarda söyleyeceklerimiz var. O söyleyeceklerimizi, sizlerle ve kendisiyle paylaşmak istiyoruz.

 Bay Çoban,

“Çok akıllı isen aklını kendine kullan ve insanları kullanmaktan da vaz geç!...” Çıkarın  için, zavallı insanları kullanmakla bir yere varılamaz. Bay Çoban,  sen de bu kadın kadar zavallısın ya… Senin, ondan hiçbir farkın yok. Hatta fazlalığın bile var.

     Bay Çoban, Senin Şenay Çabuk’u düşündüğün yok. Sadece kadını bize karşı kullanarak, “Gazetemizi ve Tekin Sönmez’i nasıl itibarsızlaştıracağının” hesaplarının peşindesin. Ama, buna senin gücün yetmez Bay Çoban, Çünkü sen de bu kadın gibi bir zavallısın. Kadın bataklıktan çıkmaya çalışıyor sen ise,  “Tekin Sönmez’i ve gazetesini nasıl bitireceğim” hesaplarının peşindesin. Sen ki Bay Çoban, “Tekin Sönmez’e reklam vermeyin. İş vermeyin. Gazetesine abone olmayın.” diyecek kadar zavallı biri değil misin?.  Bense, sen ve senin gibi zavallılara, yalakalara ve dalkavuklara o zevki tattırmam ve tattırmayacağım.

               BAY ÇOBAN, BİRAZ AKLIN VARSA ONU DA İŞİNE KULLAN

      Bay Çoban, kendine yetmeyen akılla bir başkasını yönetmeye ve yönlendirmeye çalışma. Çok akıllı isen, 8 yıldan beri bölgenin saygın bir belediyeyi düşürdüğün durumun farkında mısın? Senin aklın kendine yetmiş olsaydı bugün belediye bu duruma düşmezdi.  Varsa biraz aklın bunu belediye için kullan, belediye için kullan ki, ileride eski bir belediye başkanı olarak anıl. Yani akıllı biri olarak anıl. İnsanları kullanmış biri olarak anılma.

     Ona, buna yardım edene kadar önce çalıştırdığın işçilerin hakkını ver. Maaşlarını gününde öde. Ondan sonra yardım adı altında menfaatı ve çıkarların için başkalarına yardım severliğini göster.

     BAY ÇOBAN, SEN BU KOLTUĞUN HAKKINI BİR TÜRLÜ VEREMEDİN GİTTİ

     Ey!... Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban; yaklaşık 8 yıllık bir Belediye Başkanı olarak bir türlü ne koltuğun hakkını, ne de adam gibi bir Belediye Başkanı olma özelliğini taşıyabildin.  Ve, Ey!..Çoban göreve geldiğin günden itibaren , başta ilçe örgütü olmak üzere, Belediye çalışanları ve halkla bir türlü iletişim kurmayı beceremedin.

      Bay Çoban; yaşamın boyunca ne siyasi hayatında, ne de Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğun süre zarfında, dik durmayı ve ilkeli ve de idealist bir dürüş sergileyemedin. Bu bahsettiklerimden, düzgün bir duruş sergilemiş olsaydın,  bugün bunlar hakkınızda konuşulmazdı, yazılmazdı ve çizilmezdi. 

        BAY ÇOBAN, BAŞKALARINI YÖNLENDİRME, ÖNCE KENDİNİ YÖNET!..

       Bay Çoban, insanın bir tarafı yönlendirici, öbür tarafı doğru-yanlış demeden yönlenen  biri olması gerekmez.

      İnsanların sizi, kendi çıkarları için kullandığı doğru mudur? Doğrudur! Bunu nasıl anlarsınız? Anladığınızda ne yaparsınız? Düşünün ki birileri sizi kullanıyor, hoşunuza gider mi? Asla gitmez. Peki siz kaç aydan beri zavallı bir kadını kullanıyorsunuz? Bu bayan, yaklaşık 10 yıldır bizim gazetemizde çalışmıştır. Bu bayan, ahlaki zafiyeti nedeniyle işten çıkarıldı. Siz, ne akla hizmet ettiniz de bu bayanı bize karşı kullanmak için kendi safınıza çektiniz? Bu zavallı da sandı ki, Başkan Çoban bana, şefkat ve samimi duygularla sahip çıktı. Oysa çok iyi biliyoruz ki Çoban, bizi itibarsızlaştırmak için bu bayanı kullanıyor, bayan da  farkında değil. Veya, bayan Çoban’dan beslenmek için bilinçli olarak kendini kullandırıyor. Açıkçası Çoban, Belediyeden bir koli yiyecek ve üç-beş kuruş para vererek, bayanı yemliyor. Bayan da, bu yemlemeye müsait olduğu için, bu yemleme kendisine iyi geliyor.

      Peki, şimdi bir de kendinizi sınayın... Siz, insanları böyle hep kullandınız mı? Sizce, bunun altında yatan sebepler nelerdir? İnsanları kullanırken, beklentiniz nelerdir?

      Acaba, çıkarınız ve  beklentiniz için insanları kullanmaya değer mi? Eğer değer ise, senin çıkarın o insanın karakterinden ve onurunun küçültülmesinden daha mı önemli?

     Bay Çoban; insanların çıkar ilişkisi artık her platformda var. İnsan oğlunun çıkarları, siyasi hayatının birçok alanlarda olduğu gibi, aile hayatında da etkilidir.

Çünkü, kimi insanlar çıkarı için ailelerini bile kullanmaya çalışır. Bu tür insanlar, sadece ve sadece çıkarlarını düşündükleri için, kendinden başkalarını görmezler ve asla düşünmezler. Tek düşündükleri, kendi çıkarlarıdır. 

     Evet Bay Çoban; insan kullanma konusunda, kendine göre haklısın. İstemediğimiz bir durumu yaşarken tüm samimiyetiniz ortadan kalkıyor, sevgi ve saygı olmayınca da, geriye sadece  çıkar düşüncesi kalıyor.

     Neyse, şimdi asıl konuya gelelim, Bay Çoban,

            BU BAYANA ÜÇ-BEŞ KURUŞ VE BİR KOLİ YİYECEKLE KULLANMA?

      Bu kadının ne kadar zavallı ve ne kadar çaresizlik içinde olduğu için mi yardım ediyorsun? Yoksa bu kadını bize karşı kullanmak için mi yardım ediyorsun. Tabi ki bize karşı kullanmak için yardım ettiğini çok iyi biliyorum bay Çoban.  Ama bunu iyi bilmeni istiyorum ki, Bay Çoban, senin ve kadının ne kadar zavallı olduğunu tüm Saray halkı çok iyi biliyor.

      Bay Çoban senin şu an çıkarın ve menfaatın için kullanmak istediğin kişi benim yanımda yaklaşık 10 yıl çalıştı. Benim yanımda 10 yıl çalışan bir kadın işten çıkardıktan sonra, benimle mahkemelik olan karşı tarafa geçerek saf tutmasını ne kadar samimi ve dürüst olarak görebilirsin. Sen ne kadar samimi isen o kadında o kadar samimi olabiliyor.  Bu kadının ne kadar nankör olduğu buradan ortaya çıkıyor. Yediği kaba pisleyen insandan ne beklenebilir ki,

     Bu kişiye şu an yapmış olduğun yardımlar için senin ne kadar samimi olmadığını o kişi bunları fark etmiyor. Sadece eline verdiği üç-beş kuruş ve bir koli yiyecek ona çok büyük yardım ettiğini biliyor. Oysa bu yardımların niçin yapıldığını farkında değil. Ya farkındadır da o kişi sizi kullanıyor ya da siz onun kullanıyorsunuz. Her ikinizin çıkarı da menfaat olduğu kesin. Fakat kim kimi kullanıyor, galiba siz de farkında değilsiniz. Bu oyunların bana karşı olduğu aşikar. Ancak ikinizde bu emellerinize ulaşamayacağınızı da kesin.

              BAY ÇOBAN, YARDIM SEVERLİK DUYGULARIN 2013 YILINDA

                                          NEDEN KABARMADI?

      Bay Çoban; bu bayan 2013 yılında size gelerek, Belediyeye olan su borcunun silinmesi için sizden yardım istemişti. Siz de, daha önce birkaç kişiye söz vermiştiniz. “Bana oyunuzu verin, sizin su borçlarınızı sileceğim” diye oyalama taktikleri yapmıştınız. Söz verdiğiniz birkaç kişinin içinde, bu bayan da vardı.  Sonuç itibariyle, hiç kimsenin borcunu silmediniz.  Su alacakları TESKİ’ye geçince de, bunu başaramadınız.  Şimdi ise, bu bayan onu çıkarınız için kullandığınız için,      Belediyeden besleniyor. Yani, kimsenin borcunu silemediniz. Üstelik, söz verdiğiniz halde.  Bu bayana o dönem yardımcı olmadın. Şimdi ne oldu da, yardım severlik duyguların birden kabardı?  Bayana yol göstermeye çalışıyorsun ve bize karşı kullanmaya çalışıyorsun. Çok akıllı biriysen, önce o aklını Belediyeye kullan Belediyeyi, düştüğü  bataklıktan kurtar.

     Bay Çoban, önce dürüst ol. Dürüst ol ki, sana insanlar saygı göstersin. Böyle alavere, dalavere ile işler yürümez. Bu gibi işler, bir yere kadar gider. Ondan sonra, gerçek yüzünüz ortaya çıkıverir.

                                   BU BAYAN, NEDEN İŞTEN ÇIKARILDI?

      Şenay Çabuk adlı bu bayan, yaklaşık 10 yıl gazetemizde çalıştı. Son dönemlerde, hal ve hareketlerini beğenmediğim için, işten çıkarma gereğini duydum. Ve, hakkında duyduklarımı, kısaca ve şimdilik, siz değerli okuyucularımla paylaşacağım.  Hemen belirteyim ki bu bayanı, ahlaki zafiyeti yüzünden işten çıkardım. 20 Aralık 2016 tarihinde, dostlarından biri gece saat 03,00 sularında evine giderek, kendisini başka bir erkekle, ahlaka aykırı bir konumda gördüğü için dövmüş ve olay, karakolluk ve adliyelik olmuştu. Mahkeme kararıyla o bayanı döven kişiye, 1 ay uzaklaştırma cezası verilmişti.  

      Bu  bayan, gazetemizi nedense şikayet etti ve Savcılık izniyle gazetemiz arandı. Şikayet olan konu ile alakalı hiçbir belgeye rastlanmadı. Tüm bu bilgileri, belgeleriyle, önümüzdeki günlerde daha geniş bir şekilde siz değerli okuyucularımla paylaşacağım. Ve bu işin arkasında kimlerin olduğunu da bir bir açıklayacağım.

Kalın sağlıcakla.

 

 

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 388
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

()
I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye ffdabkegddedceec
Gönderilen Tarih - 14 Şubat 2017 Salı (11:50)  

Diğer Yazıları

Sarı Öküz Hikayesi!
Zaruri Açıklama
DÜŞTÜĞÜN AHLAK ÇUKURUNDA ÇIRPINIRKEN; Hem Suçlusun, Hem de Güçlü Olmaya Çalışıyorsun!
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Diğer Yazarlar

Medya Paylaşımları
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
SENİ DUYMAK
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
MERAKSIZ
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
Sarı Öküz Hikayesi!
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Tekin Sönmez
Sarı Öküz Hikayesi!
Değerli okuyucularım, Aslanla-Öküz 'sava...
Naci AKAY
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
17-25 Aralık yolsuzluğuna bulaşan eski Bakan Erdoğ...
Nazmi METİN
Medya Paylaşımları
Düşüncelerinde ve görüşlerinde...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
6°°C - 8°°C
Çarşamba
-1°°C - 4°°C
Perşembe
-1°°C - 4°°C
Cuma
0°°C - 6°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:5108:2113:2915:5918:2419:47

23 Ocak 2018 Salı
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
1517 - Sinan Paşa'nın şehâdedi
1913 - İttihatçıların Bâb-ı Âli baskını
1913 -  İttihatçıların Babıali Baskını.
1973 -  Vietnam'da Barış.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(274 Online) 0,81ms