Bugün - 23 Ocak 2018 Salı
Tekirdağ 8°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
 
Yazar Detayları

Naci AKAY

Naci AKAY - SARAY  C.H.P ‘ de; Hizmet Yarışı mı, Koltuk Savaşı mı?

SARAY C.H.P ‘ de; Hizmet Yarışı mı, Koltuk Savaşı mı?
Yazı Tarihi: 21 Mart 2017 Salı

Altı dönemden beri Saray Belediyesi’ne hakim olan CHP’de, yeni Başkan adayları ısınma turları yapıyor. Halk, onları tanıyor. Lakin, haklarında karar vermek çok zor!

       Bu siyasete, ömrümce hiç ısınamadım. 27 Mayıs 1960 askeri darbesi olduğu zaman Lise’yi yeni bitirmiştim. Darbeyle devrilen Demokrat Parti döneminde, siyasi partilerin köylerde Ocak Teşkilatları vardı. Rahmetli babam da, bizim köyün Ocak Başkanı idi.

      Darbeden hemen sonra iki subay evimize gelip, öteyi beriyi karıştırdılar ve babamı alıp gittiler. Sorusuz sualsiz 13 gün kapalı tutulan babam, 13 gün sonra çıkıp geldi. Çok korkmuştuk. O sebeple, siyasetten soğudum.

     Memuriyetim sırasında da, bendenizi hep iktidarlara muhalif olarak göstermek istediler. Çünkü, hoşnut olmayanlar ayağımı kaydırmak için, öyle davranıyorlardı.

      O sebeple, mümkün olduğunca siyasetten hep uzak durmaya çalıştım. Oysa yeni nesil, hele seçilme yaşının çok düşürülmesinden dolayı gençler, siyaseti artık bir meslek, bir kazanç kapısı olarak görüyorlar.

                                              SİYASET HER YERDE VAR!

      Küçük bir ilçe olmasına karşın, Saray’da da siyaset yapılıyor, siyaset konuşuluyor. En çok konuşulduğu yer olarak da, Belediyeler görülüyor.

     Saray Belediyesi uzunca bir dönem sağ iktidarların Başkanları tarafından yönetiliyordu. 6 dönem önce, iktidarda olamamasına karşın Belediye sol görüşün ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarına geçti ve halk hep onları seçti.

      İyi mi ya da kötü mü oldu? derseniz, halkın tercihi böyle olduğunu göre, söylenecek bir söz olamazdı. Ancak, Başkanların muhalif partiden olması, iktidarı Belediye hizmetlerinden ve yatırımlarından uzaklaştırıldı. Bu anlayış, hala devam ediyor. Belediye de böylece yerel imkanlarla, devletin verdiği yasal imkanların  dışında hiçbir imkan kullanamıyor ve Saray’a kalıcı bir yatırım ve hizmet yapılamıyor.

                                    YEREL SEÇİMLER YAKLAŞIYOR!

     Türkiye’de yerel seçimler son olarak 2014 yılında yapıldı ve bunun yarım dönemi geçti. İktidar, 16 Nisan 2017 günü yapılacak olan referandum sonuçlarını bekliyor. İhtimal o ki, referandumdan “Hayır” çıkacaktır. Evet  çıkmış olsa bile, bir erken genel seçimin olacağı ihtimal dahilinde görülüyor. Hele, hayır çıktığı takdirde, bir erken seçimin yapılacağı ve genel seçimle yerel seçimlerin birleştirileceğinden, yani aynı anda yapılacağından söz ediliyor.

    Halkımız buna ihtimal verdiği gibi, her iki seçimde de aday olmak isteyenler, kollarını şimdiden sıvamış gibi görünüyorlar.

     Saray ilçesinde de, pek tabii ki Belediye Başkanı olmak için kendisini hayal dünyasına kaptıranlar, hatta “Seçildiğim takdirde şu, şu işleri yaparım.” diyenler bile var.

      Yukarıda da ifade ettiğim gibi, Belediye halen CHP’nin elinde. Başkan Nazmi Çoban’la birlikte, bu partinin toplam 8 Belediye Meclis üyesi var. Yani, Mecliste de çoğunluk CHP’de.

     6 dönemden beri CHP’li Başkanlar tarafından yönetilen Belediyenin, hizmet görevini tam yaptığı ve seçilen Başkanların çok da başarılı oldukları söylenemez.

     CHP’li adayları seçmekte taannüt gösteren Saray halkının da, çok isabetli karar verdiği ve beklediği hizmeti aldığı da söylenemez. O sebeple, iktidar partisinin Saray halkına hizmet vermemesi için direnmediği de söylenemez.

     Kaldı ki, iktidar partisinin Saray temsilcilerinin, ilçelerine sahip çıktıkları da söylenemez. Öyle sanıyorum, yapılacak ilk genel ve yerel seçimde, Saray ve çevresi halkı bu durumu değerlendirecektir.

                              YENİ ADAYLAR, GÖRÜCÜYE ÇIKACAK!

     Genel seçimleri bir tarafa bırakırsak, yerel seçimler için aday adayları ortaya çıkmaya çalışıyor. Tıpkı, ipek böceğinin kozasından çıkmaya çalıştığı gibi.

    Saray’da Belediye Başkanı olabilmek için halen 11 kişinin hazırlık yaptığı, aday seçildikleri takdirde Başkan olabilmek için kolları iyice sıvayacakları, hele Başkan oldukları takdirde de, Sarayı iyice parlatacaklarını söyledikleri ifade ediliyor.

                             KİMDİR BU YENİ ADAY ADAYLARI?

   Saray halkı, muhtemelen onları uzaktan ya da yakından tanıyor. Ancak, halkımız onların aday adayı olduklarını bilmeyebilir. Bendeniz de, yeni öğrendim. İşte onlar!

    DEMİRALİ DEMİREL : Halen CHP Saray ilçe Başkanı. Bu görevinde başarılı olduğu söyleniyor. 43 yaşında ve Sanat okulu mezunu olup, Çerkezköy’de bir fabrikada çalışıyor. Saray’ın Pazarcık Mahallesi’nde oturuyor, yani yerli. Başkan seçilirse, başarılı olacağına inanıyor ve kendine güveniyor.

     ALİ OSMAN YAŞAR  :  Demir Ali Demirel’den önceki CHP ilçe Başkanı. Onun da bu görevi başarıyla yaptığı söyleniyor. 48 yaşında, yüksek öğrenimli. Saray’ın Ayvacık köyünden olup, Çerkezköy’de bir fabrikada yönetici olarak alışıyor. Belediye Başkanlığı için iddialı adaylardan biri.

      ÖZGEN ERKİŞ  :  Çok parti değiştirdiği için, ona “Kokteyl Partili” de diyorlar. Ancak, CHP’ye tamamen demir atmış durumda. Adını dağlara yazdırdığı ve “Bizim Özgen” olarak nam saldığı için, onu herkes tanıyor. 45 yaşında ve yüksek öğrenimli. Seçildiği takdirde, onun başarılı olacağına halkın çoğu inanıyor.

     ERGUN ER  :   “Kuyumcu Ergun” olarak tanınıyor. CHP Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Meclisi üyesi. Lise mezunu, 41 yaşında Saray’ın Güngörmez köyünden. Gülen yüzü ve sempatik tavırlarıyla ilgi topluyor. Seçildiği takdirde, onun da başarılı olacağını ve o göreve yakışacağını, çok sayıda vatandaşımız söylüyor.

     SALİH AYDINOĞLU  :  O da, Saray eski ilçe Başkanlarından. 60 yaşında, Muhasebecilik yapıyor, yüksek öğrenimli. Eşi, emekli öğretmen. İlçe Başkanlığı sırasında başarılı olduğunu söyleyen de var, söylemeyen de. Düzgün bir kişi olarak tanınıyor.

      ABDÜL TAŞYASAN  :  Halen  Saray  TESKİ’ de  çalışıyor. CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcılığını da yapıyor. 37 yaşında, Lise mezunu, ancak yüksek öğrenime devam ediyor. THK Saray Şube Başkanı Ali Taşyasan’ın oğlu. Düzgün bir aileden geliyor. Belediyecilik iş ve hizmetlerini çok iyi tanıyor, biliyor.  Seçildiği takdirde, başarılı olacağına hemen herkes inanıyor.

      ERDOĞAN KAPLAN   :   İki buçuk dönem Saray Belediye Başkanlığı yaptı. Başarılı olduğu söyleniyor. Çerkezköy’ün uzantısı olan sanayii Saray’a sokmadığı için onu tasvip edenler de var, etmeyenler de. Bence, o konuda başarılı olmuş. Bir dönem de CHP Tekirdağ Milletvekilliği yapan Kaplan 1954 doğumlu. Öğretmen okulu mezunu. Başkanlıkta tecrübesi var.

      NAZMİ ÇOBAN   :   Halen Belediye Başkanlığını yürütüyor. Saray’ın Göçerler köyünden. 1952 doğumlu, Öğretmen Okulu mezunu. Başarılı bulunduğu için ikinci dönemde de seçildi. Var gücüyle çalışıyor. Ne var ki, şehir içi yollarının yapımında başarılı bulunmadı ve hatta “sınıfta kaldı” diyenler var. Bendeniz, onun bu görevde başarılı olduğuna inanıyorum. Bu yeni aday adayları varken, partisi onu acaba tekrar aday gösterir mi? Halk, şimdi bunu merak ediyor.

      ALİ ÖZEN   :  Saray Esnaf ve Kefalet Kooperatifi ile Esnaf Odası’nın Başkanlığını yürütüyor. Bulunduğu görevde, çok başarılı olduğu söyleniyor. Toplum faaliyetlerini ve toplumun içgüdüsünü çok iyi biliyor. Mütevazi ve sempatik kişiliği ve de tavırları var. Seçilirse, başarılı olur kanaatindeyim.

     ÖNDER ÇELİK  :   Halen Saray Belediye Meclis üyesi. Faal ve atılgan. 42 yaşında ve Lise mezunu. Belediye’nin Büyükyoncalı bölgesindeki hizmetlerine bakıyor. Halkın tabiriyle “İş bitirici” olarak biliniyor.

     İBRAHİM AKSOY  :  Büyükyoncalı Mahallesi doğumlu. 55 yaşında. İstanbul Caddesi’nde toptan gıda maddesi satıcılığı yapıyor. Lise mezunu ve halen Saray Belediyesi Meclis üyesi. Zaman zaman Belediye Başkanlığına vekalet ediyor, o sebeple deneyimli. Onun da, sıcak kanlı ve sempatik tavırları var. Seçilirse, başarılı olacağına inananların sayısı çok.

      Değerli okuyucularım, Bu mücadelenin bir “Hizmet Yarışı mı? Yoksa bir “Koltuk Savaşı mı? olduğuna, şimdi siz karar verin.

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 847
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
Okul Müdürü’nün, Mangal Partisi
Şu Bizim Yandaş Medya
Ah!.. Nerede O Eski İmam-Hatip Okulları?
Bu Nasıl Yüz Böyle?
ÇILGIN PROJE Mİ, APTAL PROJE Mİ? Kanal İstanbul
Bu AKP, Gitmez!
ŞİMDİ, AH! VAH! ETMEYİN,
Yine Saray Devlet Hastanesi
Abdullah Gül,“Tü-Ka-Ka”Oldu!
“Adalardan Bir Yar Gelir…
“Milletin Evi”ymiş(!)
Yokedilen İstanbul!
“Kudüs, Kurtuldu” Sanmayın!
Mehmet Sekmen
İlginç Bir Magazin Haber!
Türkiye, “Yaşanamaz Hale” Geliyor!
Tencere, Dibin Kara!..
Reza Zarrab Balonu da Söndü!
Kim Mankafa?
“Verin ülkeyi, Kurtulun!”
Kudüs, Gitti Gider!
İktidarın Yeni Serüvenleri!
Saray’ın Kasapları Ve Et Fiyatları
Atatürk Kültür Merkezi
Türkiye’yi, Bu Hale Düşürdüler!
Ah Bu Belediye Başkanları!
TEOG’dan Sonra, BOMB.K !
Ne Kadar da Saf’ız!
Hakan Özgül Geliyor!
Fındıkçılar Ağlıyor!
Paralar ve Atatürk
GEZMESİNİ SEVENLERE; Bu Gezi Kaçırılmaz!
GEZMESİNİ SEVENLERE; Bu Gezi Kaçırılmaz!
Çocuklarınızı, Bu Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Koruyun!
HAKİKİ FETÖCÜ HÜSEYİN ÇELİK’İN LüksTatil Keyfi
Böyle FETÖ Avı Olmaz!
Diyanet mi, Hıyanet mi?
Deprem, Deprem, Deprem!
Mehmetçik Vakfı’nın Açıklaması
“Parlamenter Demokrasi, Artık Yok!”
Ciddi ve Kudretli Devlet!
Saray’ı Yönetenler
Saray’ı Yönetenler
Bu Pislik, Seneye de Bitmez!
Kabe Yıkılsa, Umurlarında Olmayacak!
Atatürk’ün Mezarı
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’A, Açık Mektup
Bu Hakime Dikkat Edin!
Türk Eğitim Sistemi Mezara!
Bir Yaşar Hoca Vardı!
CHP’liler, Çok mu Dürüst?
Devlet, İflas mı Etti?
Katar’dan Bize Ne?
Al Sana Avrupa Birliği!
İşte AKP’nin Adayları!
15 Temmuz, Bayram Gibi Kutlanamaz!
Atatürk’e Sövmek Moda!
Bravo Saray Belediyesi’ne ve Başkanına(!)
Böyle Sanatçı Olmaz Olsun!
Kadın Ve Çocuk Cinayetleri, Neden Durmuyor?
Getirin Artık Şu İdamı!
Türkiye Nereye?
Neden Kondu, Neden Kaldırıldı?
  Diyanet, Çizmeyi Aşıyor!
Neden Kondu, Neden Kaldırıldı?
Vah, İstanbul Vah!
Tebrikler, Süleyman Erdegül ve Öğrencilerine!
Nilhan Osmanoğlu
KÜÇÜKYONCALI “KEŞKEK FESTİVALİ” Sizi Bekliyor!
Yazık Oldu Filistin'e !
Evetçi'ler Sevinsin!
Dinimiz, Bu Değil!
Evlilik Programları Nihayet…
Adaletin Bu mu Türkiye?
Eczaneler, Hizmetten Uzak(mı?)
Gülmedi Şu Bahtım, Gülmedi Gitti!
ÖYLE BİR REFERANDRUM Kİ; Avrupa da Şaşkın!
Yüksek Seçim Kurulu: 1 Cumhuriyetçi Türk Halkı : 0
Oylamaya katılın, Sandıkları Kollayın!
Dananın Kuyruğu Kopuyor!
SARAY’DA Asayiş, Berkemal (mi?)
Allah için “Evet” miş!
Çok Zararlı Gıdalar!
Siz, Allah’tan Hiç Korkmaz mısınız?
“Parti Devleti” Olmaz!
T.B.M.M de FET֒cü Vekil Yokmuş(!)
Referandum’da, Sandık Güvenliği
Saray, CHP ile Olmaz!
İLGİNÇ VE YENİ BİR İDDİA, Hayır Çıkacak, Evet Açıklanacak!
Söylediklerine, Kendileri de İnanmıyor!
Elbette “Hayır!”
Bugün’ün Çorbası
Nedir, Bu “Türk” ve “Atatürk” Düşmanlığı?
Eğer, Demezsek Hayır, Yanarız, Cayır Cayır!
“Hayır” Demezseniz, İşte Böyle Olur!
Ekmek Yerine, Zehir mi?
SARAY C.H.P ‘ de; Hizmet Yarışı mı, Koltuk Savaşı mı?
Evlilik Programları Kalkıyor!
Market Fişlerine İyi Bakın!
TREDAŞ,Yemek Verme Halka Elektrik Ver!
Avrupa’yla Dalaştılar, 2 Puan Kazandılar!
Bu Yüzle mi Evet?
Ver Adaları,Al Evet’i(!)
Cumhurbaşkanı’nı Dinlerken…
Neden HAYIR Demeli?
Ayaspaşa Hamamı, Geldi Tamir Zamanı!
Böyle Müslümanlık, Tabii ki Olmaz!
Devletin İtibarı!
Ölsen de, Suçlusun!
Kürdistan Bayrağı’na Selam Durdular!
Hürriyet Gazetesi,Belasını Arıyor!
Ülkü Ocakları, Saray’da!
Adaletin Bu mu Türkiye?
Referandum İçin, “Hadis” Varmış(!)
Referandum, Adil Olacak mı?
SARAY’DA ÇIKAN “TERMAL SU” İÇİN ÇIRPINAN, Cevdet Aktaş, Neden Haklı?
Hac ve Umre
Partili Cumhurbaşkanlığı!
ARANIR OLMAK LAZIM, TIPKI Erdoğan Kaplan Gibi…
Hüseyin Çelik, Neden Dışarıda?
C.H.P. ANAYASA MAHKEMESİ’NE Neden Gitmiyor?
Evreşe Yolları Dar!
Gel de, İsyan Etme!
Çok Korkuyorum!
Araçlarınızı, Düzgün Parkedin!
“Hayırlı Cumalar!”
“Varlık Fonu”Yağması!
Mustafa Akıncı, Kıbrıs’ı Satıyor (mu?)
“Osmanlı Torunlarına Maaş” BAŞLIKLI YAZIMIZLA İLGİLİ Açıklama
Halkı, Özgür Bırakın!
CHP’li Vekilden, Soygun!
Belediye Züğürtledi mi?
Katakulli!
Göze Batanlar!
Amerika, Dost mu, Düşman mı?
O Kaymakamı Asmalı!
Türkiye’nin İtibarı
Halk Oylaması Güvenliği,
Halk Oylaması Güvenliği,
118’nci İSLAM HALİFESİ, Recep Tayyip Erdoğan
Osmanlı Torunlarına Maaş!
Goodforyou Ali Özen
Saray Müftülüğü’nün Dikkatine!
Saray Müftülüğü’nün Dikkatine!
Öpüşme Hastalığı
Beceriksiz Yöneticiler!
“Muhtarlar Meclisi” Olsun!
“Medrese’ye Dönülmesini” İstiyorlar!
MHP’de At Pazarlığı!
Şafak Başa, Sen Çok Yaşa!
BİR KERE DAHA HAYKIRIYORUM!
Belediye Rahatlamış!
Yeniyıl,Yarın Başlıyor!
Diğer Yazarlar

Medya Paylaşımları
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
SENİ DUYMAK
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
MERAKSIZ
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
Sarı Öküz Hikayesi!
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Tekin Sönmez
Sarı Öküz Hikayesi!
Değerli okuyucularım, Aslanla-Öküz 'sava...
Naci AKAY
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
17-25 Aralık yolsuzluğuna bulaşan eski Bakan Erdoğ...
Nazmi METİN
Medya Paylaşımları
Düşüncelerinde ve görüşlerinde...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
6°°C - 8°°C
Çarşamba
-1°°C - 4°°C
Perşembe
-1°°C - 4°°C
Cuma
0°°C - 6°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:5108:2113:2915:5918:2419:47

23 Ocak 2018 Salı
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
1517 - Sinan Paşa'nın şehâdedi
1913 - İttihatçıların Bâb-ı Âli baskını
1913 -  İttihatçıların Babıali Baskını.
1973 -  Vietnam'da Barış.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(186 Online) 0,83ms