Bugün - 21 Şubat 2018 Çarşamba
Tekirdağ 10°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
Yazar Detayları

Cevdet Aktaş

Cevdet Aktaş - SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”

SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
Yazı Tarihi: 01 Mart 2017 Çarşamba

 

         Sevgili Saraylılar; Son dönemlerde Saray belediyesi yöneticileri, “Demokrasiden mafyokrasiye geçişin yanı sıra faşizm de diz boyu”

        Geçtiğimiz günlerde Belediyenin halkı bilgilendirme toplantısına ben de gittim. Esas konu termal su konusu idi ya da öyle olması gerekirdi. Ama öyle olmadı başkan bir saat hiç ilgisi olmayan şeylerle bol bol demogoji yaptı (anlatmadığı bir maç kaldı) ve bir takım yalanlarla halkı uyutmaya çalışıyordu.

         Aklımca ben de bir konuşma yapmak istiyordum bu termal su konusunu biraz irdeleyerek Saray halkından yana belediyenin tavır almasını düşünüyordum. Ama ne gezer? Söz istedim ve konuşmaya başladım başkanın kayınçosu ben konuştukça sol tarafımdan böğrüme vuruyordu. Nedense belki de eniştesini savunuyor ve başkana aykırı soru sormamı engellemeye çalışıyordu. Meğer onlar benim geleceğimi anlamışlar ve ona göre örgütlenmişler, aman ne göreyim belediye meclis üyelerinin bir kısmı belediye çalışanları önceden planlanarak başkan yardımcısı Dilaver Perçin şefliğinde bir koro kurmuşlar, ne pahasına olursa olsun beni konuşturmayacaklar. Benim halktan yana aykırı konuşmamın duyulmasını engelleyecekler. Çünkü benim konuşmalarım halkın yararına olacaktı. “Alkışlar, ıslıklar, masalara vurmalar” Dilaver Perçin yönetiminde oluyordu bütün bunlar. Alın sizin demokrasiniz bu, nedense sizi bir korku kaplamış. “Keşke beni vursalardı da yok olsaydım da belediyemin bu seviyeye düşmesini görmesiydim.”  Nerede demokrasi? İşte onun için diyorum Saray Belediyesin de demokrasi çoktan geçilmiş, ‘mafyokrasiye’ sıçramış. Bu mu olmalıydı benim belediyemde, onun için içim yanıyor, kavruluyorum.

         Bunun nedeni termal su konusunda pazarlıklar yapılmış, su satılmış ama nedense halka duyurmak istenmiyor. Nazmi Çoban oynuyor hangi oyunu mu? Bizans oyununu oynuyor.

         Sevgili Saraylılar; jeotermal su konusunda aylardır süre gelen tartışmalar hiçbir sonuç vermeyip, söz konusu suyu Safaalan sınırları içerisindeki odun deposunun olduğu yere tesislerin yapılması uygun görülmüş. Kim uygun görmüş? Mehmet Ali Bey. Kim bu Mehmet Ali Bey? Termal suyun ruhsatını belediyeden almak isteyen yüklenici firma sahibi ve yetkilisi, onunla beraber olan kim? Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban. Belediye Başkanı bunu kime sormuş? Tabi ki sessiz sedasız işi bitiri vermişler. Ve yapılan toplantıda muhtarlara; ve belediye meclis üyelerine; yer konusunu sormayın demiş. Be hey gafil neyi kimden saklıyorsun bu kadar yaşamsal bir konuda halk nasıl aydınlatılmaz. Senin halktan yanalığın Saray'dan yanalığın bu mu? Hukukta çok önemli bir kural, bir ilke vardır. “KAMU YARARI, KİŞİ YARARI, KAMU ZARARI” burada doğrudan doğruya kamu yararı yok tamamı kişi yararı söz konusu… Onun için bu, proje durdurulmalı.

       Bölge İdare Mahkemesine ve gerekirse halk oylamasına da gidilecek bu kesinlikle bozdurulacak ve belediyenin Mehmet Ali Beyle örgütlenip belediyeye karşı savaşı durdurulacak. “Belediye meclisi, Belediye Başkanı, Mehmet Ali bey üçlüsü bir tarafta, biz Saray halkı mahkemede ve halk oylamasında karşı karşıya olacağız” Yani belediye, belediyeye karşı olacak. Bunları hep beraber yaşayacağız.

         Nazmi Çoban daha öncede söylemiştim. Rahmetli ÖZAL gibi zengini çok seviyor. Eğer bu su Safaalan'a giderse; yer zaten Safaalan'ı geçince, her türlü sosyal ve turistik gelişmeler: Binkılıç'ta, Aydınlar'da, İhsaniye'de, Kabakça'da, Subaşı ve İstanbul'a doğru olacak ve bundan benim halkım hiç faydalanmayacak. Safaalan Mahallesi’ne verilecek olan yarım parmak su bile, Saray’ın gelişmesine engel olacak.

         Benim halkım yüzyıllarca Saray’ın kuruluşundan beri bu çorak toprakta yarı aç yarı susuz, paçası yarım olarak zaman geldi aç yattı (off, puf). Nasıl ki geçen yüzyılın başında Tanrı’nın takdiriyle çöllerde yaşayan Arap ulusları sonunda petrolün çıkmasıyla, nasıl şansı dönmüşse Sarayımızın da bu çilelerden sonra 2016 yılında Tanrı'nın lütfu ile bahşedilen jeotermal su, MTA'nın bugün ki ileri teknolojiyi kullanarak bu su yeryüzüne çıkarıldı. Tanrı’nın Saray’a bir lütfu dur bu. Bir başka anlamda doğanın dengesi de diyebiliriz. Tanrı bana göre, diyor ki; 'ben senin rızkını ilerde vereceğim. Çünkü o zaman kalabalıklaşacak geçim sıkıntısına düşeceksiniz. O zaman aklını kullan onu çıkar senin de kaderin değişsin'  işte sonuç bu. Saray'ın kaderi değişmiştir.

         Sevgili Saraylılar; Bu büyük bir lütuf büyük bir hazine ve servettir. Bu hazineyi biz elimizle kaderimiz buymuş deyip Belediye Başkanıyla bir olup Mehmet Ali Doğan'a peşkeş çekemeyiz. Bunun için ben Saray'a tek maddelik bir anayasa yaptım. “Ana sözleşme şart” Bu katiyen değiştirilemez. Belediye bütün varlığı ile bunun arkasında dimdik durmalıdır. O zaman ben benim belediyem olduğunu anlayayım. 

 
İletişim E-Posta: - Telefon: Okunma Sayısı: 11458
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
Diğer Yazarlar

DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
SENİ DUYMAK
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
MERAKSIZ
Nedir Bu Abdülhamit Hayranlığı?
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Naci AKAY
Nedir Bu Abdülhamit Hayranlığı?
Geçtiğimiz 10 Şubat günü, bu padi...
Nazmi METİN
DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
Hiç birimiz doğa düşmanı olmamalıyız, ...
Tekin Sönmez
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Bu dua, bir temenni duasıdır... İnsanoğlu, bazen k...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
5°°C - 10°°C
Perşembe
6°°C - 10°°C
Cuma
6°°C - 10°°C
Cumartesi
6°°C - 10°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:5013:3116:2718:5920:19

21 Şubat 2018 Çarşamba
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
2006 - Fırtına
1918 - Bayburt ve Ahlat'ın kurtuluşu.
1917 - Yılbaşının 1 Ocak?a alınması.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Ali ?ye düşman olan Allah? a düşman olur.
(Hz.Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(85 Online) 1,30ms