ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ATATÜRK KÖŞESİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İşte Saray ın geleceğini kurtaracak 3 proje

İşte Saray ın geleceğini kurtaracak 3 proje

Tarih 05 Temmuz 2012, 19:31 Editör

İşte Saray ın geleceğini kurtaracak 3 proje

Geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’ya giderek proje takibinde bulunan ve kredi için İller Bankası Yetkilileri ile görüşen Belediye Başkanı Nazmi Çoban, dönüş sonrası gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki dönemde Saray’ın geleceğini kurtaracak 3 projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Çoban, bu projeleri “100 kilometrelik Su Hattı Projesi, 100 Kilometrelik Kanalizasyon Projesi ve İçme Suyunun Ayvacık Barajı’ndan Karşılanması” olarak ifade etti

Belediyenin hazırladığı projelerin hayat geçirilmesi için İller Bankası yetkilileri ile Ankara’da görüşmeler yapan Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray’a dönüşünün ardından önemli açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki dönem içerisinde 100 kilometrelik Su Hattı Projesi, 100 kilometrelik Kanalizasyon Projesi ve Saray’ın içme suyunun Ayvacık Barajı’ndan karşılanması projelerini hayata geçireceklerini söyleyen Çoban, “Bu projeler Saray’ın geleceğini kurtaracak projelerdir” dedi. 


KANALİZASYON İÇİN SONBAHARDA KAZMA VURULACAK
Başkan Nazmi Çoban Saray’ın 50 yılını kurtaracak projeler dediği çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:
“Kanalizasyon Projesi’nin proje aşaması tamamlandı ve onaylandı. Önümüzdeki, günlerde İller Bankası tarafından ihalesi yapılacak. Bu proje için %50 hibe sağladık. Geriye kalan %50’lik kısmı ise belediye karşılayacak. Bu proje için Sonbahar aylarında kazma vurmayı hedefliyoruz.

SARAY’IN SU HATTI DEĞİŞECEK
Su projemiz de 100 kilometrelik bir proje. Bu çalışmamızın proje bedelini ödedik. Bu proje ile Saray’ın isale hattı baştan aşağıya değişecek. Ayrıca bu projenin içinde 5 bin tonluk yeni su depomuz bulunuyor. Bu çalışmanın projesi yakın zamanda tamamlanarak, kredilendirilecek ve yapım aşamasına geçilecek.

SARAY’IN SUYU AYVACIK BARAJINDAN
En önemli projelerimizden bir diğeri ise Saray’ın içme suyunun Ayvacık Barajı’ndan karşılanmasıdır. Belediyemizin mücavir alanında yapılan bu barajdan Büyükyoncalı, Kapaklı ve Çerkezköy’ün su ihtiyacı karşılanacaktı. Saray Belediyesi benim dönemimden önce bu projeye dahil olmak için bir talepte bulunmamıştı. Biz bu projeye Saray’ı dahil etmek için yaptığımız temaslarda çok büyük çaba sarf ettik. Bu çabanın sonunda Çerkezköy projeden çıkarılarak, Saray projeye dahil edildi. Projenin hayata geçmesiyle birlikte Ayvacık barajının arıtmasından çıkan su 5 bin tonluk depomuza girmiş olacak. Bu proje ile Saray’ın elli yıllık su sorununu çözmüş olacağız.”
Başkan Nazmi Çoban, DSİ yetkileri tarafından yapılan açıklamada barajın 2013’de bitirileceğinin dile getirildiğini söyledi.

 

Bu haber 1908 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SARAY

Yap Boz Caddesi

Yap Boz Caddesi Yap Boz Caddesi

Tarık Akan ın İsmi Verildi

Tarık Akan ın İsmi Verildi Tarık Akan ın İsmi Verildi

İLANLARINIZ

     

DUYURU PANOMUZ

       

İLANLARINIZ İÇİN İRTİBAT 

YAŞAR GÜL


0 535 771 06 76

ysargul09@gmail.com

 
----------


GÖZLEM MATBAA

0 282 768 66 00

----------

 Tamamen organik yöntemlerle üretilen Kendi ürünümüz

SIZMA ZEYTİNYAĞI

bulunur

0 546 872 47 28


----------

CEM ŞARKÜTERİ

0 282 726 31 96

------------

  GÖZLEM GAZETESİ
 

REKLAM ALANI
Dolar ınızı,Euronuzu07 Aralık 2016

ULUSAL HABERLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright © 2008-2012 Bu sitenin tüm yayın hakları Saray Gözlem Gazetesine aittir.SARAY Gözlem HABER
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi