Haber Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 21:27 Bu haber 121 kez okundu
 
Belediye İflasta mı?
Köşe Yazıları Haberi


Gelen haberlere bakılırsa, “Saray Belediyesi’nin parası kalmadı!” diyorlar. Gelir kaynakları sınırlı olan Belediyenin hesapsız harcamaları varsa, bir tüccar gibi iflas durumuna düşebilir. Bu da, halka verilen hizmetlerin aksaması ya da ortadan kalkması olur ki, Saray halkı bunu hak etmez.

   Değerli okuyucularım;  Bu haberi duyduğumda, önemli ölçüde endişeye kapıldım. Kamuya hizmet veren bir kurumun, maddi yönden çökme noktasına gelmesi hizmetlerin sonlanması olur ki, bunun ucu herkese dokunur.

    İlçemizin Belediyesi de, kurulduğundan beri Saray halkına hizmet vermeye çalışıyor. Kimi başarılı, kimi başarısız olsa da, bugüne kadar verdiği hizmetler çok kere takdirle karşılandı.

     Özellikle, şehir içi yolları, ilçeye su verilmesi,kanal yapımı, tamiri ve kullanımı, zabıta hizmetleriyle zorunlu ve  diğer sosyal hizmetler, hep halkın faydasını gözetti.  Belediye hizmetleriyle, hep övünmeye çalıştık.

      Ne var ki, son yıllarda süregelen hizmetlerden yol yapımı konusunda verilen sözlerin tutulmaması, ihalesi yapılan işlerin geç teslimi ya da henüz teslim edilmemiş olması, kış mevsimi geldiği halde alt yapı hizmetlerinin tamamlanamamış olması, halkı tedirgin ettiği gibi, geleceğe ait umudunu da tüketmeye başladı.

       Tekirdağ İli’nin Büyükşehir Belediyeleri kapsamına alınması, ilçeye ve çevresine daha çok hizmet geleceği umudunu halka verdiyse de, hizmette sürekli aksaklıklar yaşanması, bu umudu giderek tüketiyor.

   Örnekler ortada.  İki gün önceki yazımda da  belirttiğim gibi, şehir içi yolları çamurdan geçilmiyor. Kışın kapıya dayanmış olması, bu çamuru giderek artıracak. Yol yapımlarının gelecek yaz mevsimine sarkması ise, vatandaşın tahammül sınırını aşıyor.

     Halk, bu durumu tam bir “umursamazlık” ya da “halkı ciddiye almamak” olarak niteliyor.

     Belediye’nin savunmaya geçmesi ise, halkı hiçbir şekilde tatmin etmiyor. Çünkü, her şey ortada. Halk mazeret değil, hizmet bekliyor. Ortada kesin olarak “büyük ihmal” var.

                                              BELEDİYE İFLASTA MI?

     Halkın arasında, bir de böyle bir söylenti dolaşıyor. Saray Belediyesi’nin harcamalarının gelirlerini aştığı, başka bir söylemle Belediyenin parasız kaldığı, kimi borçlarını ödeyemediği, personel giderlerini dahi karşılayamaz duruma geldiği, borç para bulmak için çaldığı kapılardan boş döndüğü ve bu sebeple kredi kurumları nezdinde itibar kaybettiği söyleniyor.

      Haberler, söylenti şeklinde de olsa, “Ateş olmayan yerden duman çıkmayacağı” için, bunlara kulak asmak gerekiyor.

      Yine gelen haberler, kredi almak isteyen Belediyenin, tanınmış iki Banka tarafından geri çevrildiği, yani bu Bankalardan borç para alamadığı da söyleniyor.

      Belediyenin bu sebeple bazı taşınmazlarını satışa çıkaracağı, başka çaresinin kalmadığı da bu söylenenler arasında.

       Hizmet beklediğimiz ve hizmet aldığımız Belediyenin bu duruma düşmesi, halkımızı üzüyor.  Halk, bunun sebebinin araştırılmasını, Belediyenin de böyle bir sıkıntısı varsa, bunu halkla paylaşması gerektiği, bu duruma düşmesinin haklı sebeplerini (varsa) söylemesi gerektiğini ifade ediyorlar.

      Bize düşense;  “Şimdilik  geçmiş olsun!” demekten ibaret.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.03.2018
Bugün
- 11°
Perşembe
- 12°
Cuma
- 12°
Tekirdağ

Güncelleme: 28.03.2018
İmsak
05:26
Sabah
06:54
Öğle
13:22
İkindi
16:51
Akşam
19:38
Yatsı
20:59
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı