Bugün - 19 Şubat 2018 Pazartesi
Tekirdağ 9°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
 
Haber Detayları

Yüksel Start Verdi

Yüksel Start Verdi

TEKİRDAĞ Haberi - 06 Şubat 2018 Salı - 17:51
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AK Parti Tekirdağ  6. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. İl Başkanlığı görevine devam eden Cüneyt Yüksel yeni ekibiyle çalışmalara start verdi.

AK Parti Tekirdağ 6.Olağan kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımlarıyla 03 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Divana sunulan tek liste ile Cüneyt Yüksel seçilerek AK Parti Tekirdağ İl Başkanı oldu. Kongreye Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Harun Karacan'ın yanı sıra çok sayıda Bakan ve Bakan Yardımcıları, Genel merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları, diğer illerden gelen il Başkanları, Tekirdağ Milletvekilleri , diğer illerden gelen Milletvekilleri, Tekirdağ’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşu başkanları ve heyetleri, İl ve İlçe teşkilatları ,delegeler ve AK Parti gönül vermiş üyeler katılım gösterdi.

Yoğun kalabalığın olduğu Kongre salonu gelen misafirlere yeterli kalmayınca kongre salonu önünde de kalabalıklar meydana geldi. Otobüs ile kongre salonuna gelen Başbakan Binali Yıldırım, Kalabalığı görünce oradaki vatandaşlara hitap etti. Ardından salona giren Başbakan Yıldırım'a katılımcılar ve salon tarafından büyük ilgi gösterildi. Düğün havasında gerçekleşen kongrede Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından başka Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün ve  İl Başkanı olarak seçilen Cüneyt Yüksel konuşmalarda bulundu.

İl Başkanı olarak tekrar göreve gelen Cüneyt Yüksel yaptığı açıklamada;

Bizler Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı bayrağını devraldığımız 03.Ağustos 2016 gününden bu güne kadar yaklaşık 17 ayı geride bıraktık.

 15 Temmuz FETÖ Hain Darbe girişiminin hemen ardından, İl Başkanlığı görevi tarafımıza tevdi edildi. Bir önceki İl Başkanımızın bıraktığı yerden devam ederek,  darbenin başarısız olması için hep beraber geceler boyu meydanlarda nöbet tuttuk. Aziz ve Necip milletimizle, çoluk-çocuk, genç-yaşlı, türkü-kürdü, lazı-romanı birlikte saf tuttuk, el ele verdik, omuz omuza durduk, bir olduk, iri olduk, diri olduk.

 Gezide, 17/25 Aralıkta nerde durduysak, 15 Temmuz Hain FETÖ darbe girişiminde de orda durduk. Hakkın ve Haklının yanında olduk. Hainliğe aman vermedik. Bu vatanın inanmış evlatları destan yazarken, biz bu şehirde, bir Ömer Halis Demir, bir Münir ALKAN olmak İçin gayret ettik. Şahadet şerbetini içmek için herkesle helalleştik ve sokaklara çıktık.

Milletimizin dik duruşu, hain istila girişimini boşa çıkardı. İnanıyoruz ki; bin yıldan beri var olduğumuz bu topraklarda, ülkemiz yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugünden sonra da, geleceğe emin adımlarla, çok daha büyük hedeflere ulaşacaktır.

Duruşunu hiç bozmayan milletimize, teşkilatlarımıza, ülke sevdalılarına, bayrak sevdalılarına, ezan ve ümmet sevdalılarına, kıymetli hemşerilerime huzurlarınızda tekrar tekrar teşekkür ederim. Buradan bir teşekkürü de özellikle Roman Kardeşlerime yapmak istiyorum. Onları ayrıca zikrederek Pozitif Ayrımcılık yapmak istiyorum. Roman Kardeşlerimizin 15 Temmuz gecesinde, bu vatan, bu  bayrak ve bu  ezanlar için, nasıl canları pahasına meydanlara koştuklarına şahit olduk. Allah hepsinden razı olsun.

Bugün hep birlikte çok daha farklı bir Ak Parti İl Başkanlığı Misyonu ve Vizyonu oluşturacağız. Temeline yine,     Birlik ve Beraberliği koyacağız. Bugün birlik beraberlik günüdür. Yarın da bu birlik ve beraberlik için gayret edeceğiz. Bugün Dünya, bizi konuşuyor. Dünya mazlumun yanında duran Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Binali Yıldırım’ı Ak Partiyi bu ülkeyi, bu milleti konuşuyor. Mazluma kucak açan, teröriste aman vermeyen, dünya yeniden şekillenirken, başrolü alan Türkiye’yi konuşuyor.

Artık emir alan, bölgesine hakim olamayan, uzaktan izleyen, sus pus bir Türkiye yok. Dünyaya yön veren, gerektiğinde olaylara müdahil olan, kendi kararlarını alabilen ve özgürce uygulayan Türkiye var.

Artık bizi kimse, Kürt-Türk, Alevi-Sünni, Sağcı-Solcu diye bölemeyecek, artık topraklarımız üzerinde kimse hesap yapamayacak. Çünkü artık hiçbir şey eskisi gibi değil.

Artık Büyük ve Güçlü Türkiye var, Kefenini giyerek, Allah’ın rızası uğruna yola koyulmuş, milletinin duasını almış, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Onların dava arkadaşları var.

3 kıtada 6,5 asır adaletle hüküm sürmüş bir milletin, bugün 80 milyonluk torunları var.

Sınır güvenliğini, ülke güvenliğini, halkının huzurunu tehdit eden Teröristleri, kendi İNLERİNDE, yerli ve milli silahları ile imha edebilen Bir Türkiye var.

AK PARTİ Teşkilatları olarak bizler Millete Hizmetkar olmaya devam edeceğiz.

Bugün Güzel şehrimiz Tekirdağ’da CHP Belediyesi ne yapıyor? Heykeller dışında aklınızda kalan nedir?

Şehrimiz 3 Ç-1 T ile anılır oldu. Çöp, Çamur, Çukur ve Toz. Şehrin trafik sorununa bakın! Esnafımızın ve Pazarcılarımızın hali ortada. Belki de Türkiye’de pazar yeri konusu bir türlü çözüme ulaşamamış tek il bizim şehrimiz kalmıştır.

Belediye başkanlarına bir bakın. Kendi vatandaşı ile kendi esnafı ile küs ve de kavgalı.

3.ligde mücadele eden Tekirdağspor’a dahi sahip çıkamayan Belediye Başkanları var bu şehirde.

1 lira ile yapılacak olan işleri, 3 liraya mal edip paramızı çar çur eden belediyecilik anlayışı var bu şehirde.

Hizmet noksanı, hizmet yoksunu, hizmet fakiri bir yerel yönetim var bu şehirde. Cumhurbaşkanımıza DİKTATÖR yakıştırması yaparak, partililerini ayaklanmaya davet eden ve bu şekilde popüler olmaya, popüler kalmaya çalışan belediye Başkanları var bu şehirde.

Hükümetimizin Doğal gaz yatırımlarını, kendi hizmetleriymiş gibi pazarlayan belediyeler var bu şehirde.

Yaklaşık 3 katrilyonluk yıllık bütçeleri ile güzelim ilimizi kasabadan öteye taşıyamayan 12 Belediye Başkanı var bu şehirde.

Az kaldı değerli dava arkadaşlarım. 2019 Mart yerel seçimlerinde inşallah tarih yazacağız. Çok çalışacağız, bu beceriksiz CHP Belediyelerinden Tekirdağ’ımızı, hemşerilerimizi kurtaracağız.

Bu sözleri sizin huzurunuzda vermek o kadar kolay değil elbette. Ancak bizler Tekirdağ Ak Parti İl Başkanlığı olarak kendimizden eminiz, teşkilatlarımıza güveniyoruz. Elbette güvendiğimiz bir Genel Başkanımız, Genel Merkezimiz ve Teşkilat Başkanlığımız var. Tekirdağ teşkilatları olarak bugün 8000 kişilik sandık kurullarımız ile hazırız. Okul ve Kat sorumlularımızla hazırız. Mahalle Başkanlıklarımız ve Köy Temsilciliklerimizle hazırız. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, İLÇE başkanlıklarımızla, şimdi olduğu gibi, her daim hazırız.

Allah’ın izni ile Sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağız.

Birlik ve Beraberliğimizin mührünü vuracağımız 6. Olağan İl Kongremizin şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, bizi ve teşkilatımızı yalnız bırakmadığınız için, şahsım ve teşkilatım adına, başta size, daha sonra tüm haziruna en derin saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunar,  teşekkürlerimi arz ederim dedi.

 

 

 
Anahtar Kelimeler:Yüksel, Start, Verdi, ,
Kaynak / EditörOkunma Sayısı: 182
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer TEKİRDAĞ Haberleri
TREDAŞ ile Assis TT çözüm ortaklığına devam ediyor
‘Tekirdağ’da Arazi toplulaştırma projesi’
Üreticilere Eğitim Verildi

Üreticilere Eğitim Verildi
Yüksel Start Verdi
Başbakan Yıldırım Tekirdağ’da Konuştu
“Açık Kapı Projesi“
Yüksel İle Yola Devam
Diğer Başlıklar

“Açık Kapı Projesi”
Arslan'a Veda Yemeği Düzenlendi
“Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller”
Okuma Yazma Seferberliği İçin Sahaya İniyor
117 Okul Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı
Özel Lise Başarıya Doymuyor
Pazar Günü Elektrikler Kesilecek
Kaymakam Veda Ziyaretinde Bulundu
Büyükyoncalı Mahallesi’nde Hırsızlık
Belediye Binasının Bahçesinde Uyuşturucu
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Naci AKAY
Nedir Bu Abdülhamit Hayranlığı?
Geçtiğimiz 10 Şubat günü, bu padi...
Nazmi METİN
DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
Hiç birimiz doğa düşmanı olmamalıyız, ...
Tekin Sönmez
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Bu dua, bir temenni duasıdır... İnsanoğlu, bazen k...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
4°°C - 9°°C
Salı
5°°C - 9°°C
Çarşamba
5°°C - 10°°C
Perşembe
6°°C - 10°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2607:5313:3116:2618:5720:16

19 Şubat 2018 Pazartesi
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
1405 - Emir Timur'un vefatı.
1918 - Erzincan/Çayırlı'nın kurtuluşu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(182 Online) 3,89ms