Bugün - 13 Aralık 2017 Çarşamba
Tekirdağ 18°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
 
Haber Detayları

Kimi Eleştirdi Kimi Birlik Çağrısı Yaptı

Kimi Eleştirdi Kimi Birlik Çağrısı Yaptı

SARAY Haberi - 05 Aralık 2017 Salı - 08:25
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Hafta sonu gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe kongresini seçime beyaz liste ile giren mevcut başkan Demir Ali Demirel, rakibi Şener Günaydı’ya 33 oy fark atarak kazanırken, kongrede yapılan konuşmalarda hem iktidar hem de parti içerisinde ayrıştırıcı tutumlar eleştirildi.  CHP Saray ilçe kongresinde kürsüye gelen CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ve Emre Köprülü yaptıkları konuşmada iktidarı hedef alırken, divan başkanlığına seçilen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Çerkezköy ilçe kongresinde yaşanan olay üzerinden isim vermeden Candan Yüceer’i eleştirdi.  Başkan adaylarının birleştirici bir dil kullandığı kongrede delege olarak söz alan Özgen Erkiş Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın mavi listeyi taşeron olarak seçime soktuğunu söyledi.  Kongrede söz alan bir diğer isim olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Saray’a yapılan yatırımlar ve yapılacak olanlar hakkında açıklamalarda bulundu.

“PLANLAR OCAK AYINDA MECLİSE GELECEK”

 CHP Saray İlçe kongresinde söz alarak kürsüye gelen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban belediye olarak yaptıkları çalışmaları partililere anlattı. Belediye olarak 65 bin metrekare kilit aşı döşediklerini açıklayan Başkan Çoban, herkesin merakla beklediği yeni imar planlarının ocak ayı meclis toplantısına geleceğinin daha sonrada büyükşehir meclisine gönderileceğini açıkladı.

2018 SONUNA KADAR BÜYÜKYONCALI DAHA GÜZEL BİR YER OLACAK

Kongredeki konuşmasına Hayri Çobanoğlu’nu anarak ve iki başkan adayına da seçim döneminde kullandıkları dil nedeniyle teşekkür ederek başlayan Başkan Albayrak, 50 bin nüfus isteğini tekrarladı. Başkan Albayrak Saray’daki su şebekesinin yenilenmesi ile yılda bir milyon ton suyun kurtarıldığını kürsüden açıkladı. Bir dönem Kapaklı’ya bağlanmayı talep eden Büyükyoncalı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlara seslenen başkan Albayrak 2018 yılı sonuna kadar Büyükyoncalı’yı daha güzel bir hale getireceklerini belirtti.

“SEN TAŞERONA KARŞISIN NEDEN TAŞERON ADAY KULLANIYORSUN”

Divan heyetinden söz alarak kürsüye gelen Özgen Erkiş Saray Belediye Başkanı Nami Çoban’ın kamu gücünü ilçe seçiminde kendi partililere karşı kullandığını belirtti. Kürsüden Nazmi Çoban’a seslenerek kongreye taşeron aday çıkarmak yerine kendisinin aday olmasının daha doğru olacağını vurgulayan Erkiş, “Nazmi Başkan halk evlerinden beri başkanım. Kendisi sosyalist, sosyal demokrattır, hiç değilse bunun hakkını ver. Rekabetin hakkını ver. Sen taşeronlaşmaya karşısın niçin direk aday olmadın da bugün burada taşeron aday kullanıyorsun. Mavi listeye baktığımızda yüzde altmışının belediye ile ilgili olduğu, o kamusal güçle ilişkili olduğu görülüyor.  Ben ali Osman Yaşar ve Oktay Tekeş’in seçiminde olduğu gibi taraf olmasını istedim. Çağır delegeleri “ben belediye başkanınızın buraya oy vermenizi istiyorum” de alnından öpelim. Böyle ne yapacağımızı bizde şaşırdık” ifadeleri ile Nazmi Çoban’a yüklendi.

“SİYASET YARGIYI KUŞATMIŞ DURUMDADIR”

Gerçekleştirilen kongreden zaferle çıkan Demir Ali Demirel kongre sonra rakibi Şener Güydı’yı kürsüye 13. Yönetim kurulu üyesi diyerek çağırdı. Konuşmasında da birleştirici bir dil kullanan Demirel konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Partisi Türk halkının var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır. Halkı yoksulluktan kurtarmak için, başı dik sırtı pek bir ülke olmak için, kendini adamak. Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim, demektir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek devrimci olmak, değişime cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir. Bu devrimci ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk, Türk halkına ise yeni bir umut kazandıracaktır. Buna  yürekten  inanıyorum.   Sevgili  arkadaşlar bu  kongre; her geçen  gün  daha da otoriter bir yönetim  anlayışıyla ülkemizi  sonu  belirsiz  maceralara  sürüklemek  isteyen  AKP  iktidarının  baskı  ve  dayatmalarının maksimum düzeylere  geldiği  günlerde  yapılıyor. Karşımızda söylemleriyle eylemleri taban  tabana zıt olan  bir iktidar  var. Muhalafete tahammülleri ve tartışma kültürleri yok. Düzeyli bir tartışma ortamını  yok ettiler. Çünkü onlarda biat kültürü vardır. Böyle bir  dönem  yaşanmamıştır, artık yargıya güvenmek zordur. Siyaset yargıyı kuşatmış durumdadır.

 Devletin  tüm  olanaklarını kendi  yandaşlarına  paylaştırmak üzere kullanan AKP iktidarından kurtulmanın yolu,  sadece doğru  ve gerçekçi sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı,  kararlı yönetimlerden geçmektedir. Şu an salonda bulunan bütün herkesin gözlerinde ben bu inancı, kararlılığı ve mücadele azmini görüyorum. Önemli olan, tüm siyasi hırs ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış, iktidara odaklanmış bir örgüt yapısının yönetim yapısının oluşturulmasıdır. Her şeyin en iyisine, en güzeline layık olan halkımızın her zaman ve her koşulda yanında olarak, gerektiğinde her türlü fedakarlığı yaparak örgütlerimizi hazır ve dinamik tutmak zorundayız.

“GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”

Gün, farklılıklarımızı ayrışma nedeni olarak değil, bir zenginlik olarak görmemiz gereken gündür. Kişisel zaaflarımızı parti dışında tutarak, CHP ye yaraşır bir vakar ve disiplin içerisinde, ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele etme günüdür. Dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. CHP’yi iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olma, birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür. Birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışarak, kimseyi aşağılamadan, kimseyi ötelemeden, yok saymadan; insan ve emek odaklı bir hayatı paylaşma günüdür bu gün! Ve sevgili dostlar ancak o zaman CHP, siyaset sahnesinde gerçekten hakkettiği, onurlu yeri alabilecek, tüm halkın özlediği, umutla beklediği siyasi iktidarın gerçek sahibi olacaktır.

“BU BAŞARI SİZİN BAŞARINIZ”

  Bu faaliyet raporundaki başarımız siz değerli üye ve delegelerimizin başarısıdır. Sizlerin sinerjisinin yönetimlere yansımasıdır.  Son 2 yılda girmiş olduğumuz seçimlerdeki oy yükselişimiz Tekirdağ’da sürekli 3 ilçe içerisinde olup referandumdaki %69 80 lik başarı ekip ve takım çalışmasının vermiş olduğu meyvedir. Ben buradan tüm üyelerimize bir kez daha teşekkür ederim. Bu başarıyı inşallah daha iyi noktalara hep birlikte taşıyacağız. Gençliğimize ve partimizi bilimsel günümüzün iletişim metotlarınla yöneterek eğitim ve görsellerle her seçimde eğitimler düzenledik. Üye sistemimiz internetten den kesin kayıt sisteminle yapılmakta olup üyenin kendi istemi ve telefon onayınla yapılmaktadır. Üye oranımız son bir yılda %20 attırılmıştır.

KIRGINLIKLARA SON VERELİM

Bu birlik ve beraberliğin ve heyecanın kaybolmaması dileğiyle bütün herkese ben şimdi bu kürsüden geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları, daha da önemlisi küçük hesapları bir kenara koyarak tümünüzü birlik ve beraberlik içinde  davranmaya çağırıyorum. Bu düşünce ile  partinin bütününü kapsayan bir delege listesi hazırladık. “ilçe yönetimi olarak çarşaf listeyi aratmayacak yöntem ile delegasyonu hazırladık. Çok açık ifade ediyorum ki çarşaf listeyle yapmaya kalksak bu delege listesini hazırlayamazdık.  Delege listesine baktığınızda mücadele eden, etkinliklere katılan, partisine sahip çıkan herkesin yazıldığını görürsünüz. Biz delege listesini 25 mahalleyi gözeterek hakkaniyetle yaptığımıza inanıyoruz.

Çocuklarımızın aydınlık geleceği, barış içinde yaşanan  bir Türkiye, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti gibi yönetilen, özgür, demokratik bir Türkiye umuduyla sizleri CHP de birlik olmaya, CHP yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Bu kongrede kazanan taraf olmayacak sadece Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak ve bu salondan birlik ve beraberlik içinde çıkacağız ben şimdiden herkese başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi. 

 
Anahtar Kelimeler:Kimi, Eleştirdi, Kimi, Birlik, Çağrısı, Yaptı,
Kaynak / EditörOkunma Sayısı: 375
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer SARAY Haberleri
Öğrencilere Mesleki Eğitim Anlatıldı
Eroğlu Cami İnşaatını Denetledi
Umreye Gidecekler Bilgilendirildi

Umreye Gidecekler Bilgilendirildi
Pazarcık Sakinleri İle Buluştular
Esnaf Odasında Kongre Tarihi Belli Oldu
CHP’de Başka Partiye Oy Verdiniz Çatlağı
Ergene Başkan Adaylığına Talip
Diğer Başlıklar

Nihayet Başladı
Öğrencilere Mesleki Eğitim Anlatıldı
Eroğlu Cami İnşaatını Denetledi
Umreye Gidecekler Bilgilendirildi
Pazarcık Sakinleri İle Buluştular
Esnaf Odasında Kongre Tarihi Belli Oldu
CHP’de Başka Partiye Oy Verdiniz Çatlağı
Ergene Başkan Adaylığına Talip
Eroğlu’na Nikah Bilgilendirmesi
Optimed’ten Çiftçilere İndirim
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Naci AKAY
İktidarın Yeni Serüvenleri!
“Yeni Maceraları” demek, daha d...
Tekin Sönmez
Zaruri Açıklama
Değerli Saraylılar, geçtiğimiz Perşembe g&u...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
10°°C - 18°°C
Perşembe
10°°C - 16°°C
Cuma
9°°C - 15°°C
Cumartesi
10°°C - 17°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:4508:1913:1115:2817:5119:17

13 Aralık 2017 Çarşamba
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
1754 - Sultan Birinci Mahmud!un Vefatı ve Üçüncü Osman'ın Tahta Çıkışı
1995 - Türkiyenin Gümrük Birliğine Katılması
Kim Kimdir
Günün Sözü
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(241 Online) 0,98ms