Bugün - 21 Şubat 2018 Çarşamba
Tekirdağ 10°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
Haber Detayları

“İşbirliği İle KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” Sonlandı

“İşbirliği İle KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” Sonlandı

ÇERKEZKÖY Haberi - 18 Ağustos 2017 Cuma - 09:48
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

“İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” sonlanması vesilesiyle, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen ile projeden yararlanan on iki firma ve proje paydaşı kuruluşların temsilcileri katıldı.”

 

 “İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” sonlanması vesilesiyle, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında bir toplantı düzenlendi. 18 Ağustos 2017 Çarşamba günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda düzenlenen toplantıya Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen ile Proje Mali Destekçisi Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Tuğrul Kağan Asan, Proje Yüklenicisi NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi’nden Dekan Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Endüstri Mühendisi Zeynep Taştan, ayrıca söz konusu projeden yararlanan firmaların temsilcileri; Onur Bağlantı Elemanları’ndan Endüstri Mühendisi Gülşen Caner,  Derby Konveyör’den Ar-Ge Müdürü Sedef Özcan, MGT Filtre’den Firma Sahibi Mustafa Töngüt, Endüstri Mühendisi Murat Türker ve Kalite Sorumlusu Elçin Burak, Jefleks Kauçuk’tan Genel Müdür Mehmet Akyel, Sem-Ka Plastik’ten Makine Mühendisi Mert Kaya ve İnsan Kaynakları Müdürü Buket Elif Aktürk, Yücekur Makine’den Firma Sahibi Kadri Tuna, İmpala Asansör’den Firma Sahibi Erdem Fersah, Mengen Çelik’ten Finans Müdürü Atıf Sarıgül, Kare Metal’den Fabrika Müdürü Kaan Siyasal, Makine Mühendisi Emrah İpek ve Lang-Yüzer Otomotivden Üretim Şefi Zeynel Taş katıldılar.

SÜLEYMAN KOZUVA TEBRİK VE TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıda Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva bir konuşma yaparak bu projeyi katkı sunan herkese teşekkür etti. Kozuva konuşmasında şunları kaydetti:

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak en önemli hedeflerimizden biri de, KOBİ’lerimizin gelişen teknolojiye eş değişim ve dönüşümüne öncülük etmek ve katkı sunmaktı. Bu organizasyonlarda elbette ki, paydaşlarımız bizlere çok önemli katkı sağladılar. Projemizin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında da bir değerlendirilmesi yapıldı. Ankara’da da sunumu yapıldı. Bizim projemiz Türkiye genelinde birinci proje ve örnek proje olarak seçildi. Bu bir ilkti ve bunu sizlerle beraber yaptık. Bu projede, Trakya Kalkınma Ajansımız mali destek vererek, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz proje ortağımız olarak, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültemiz Proje Yüklenicimiz olarak bu projeyi yürütmede bizimle işbirliği içinde oldular. Bu başarılı işbirliğinden 12 firmamız yararlandı… Ve 9 ay boyunca ücretsiz verimlilik danışmanlığı hizmeti aldılar.

Dün itibarıyla projemiz sonlanmış olup bugün de; projemizde işbirliği yaptığımız paydaş kurumlarımızın değerli yönetici ve temsilcileri ve bu projeden yararlanan 12 firmamızın değerli temsilcileri, bu ortak sevinci yaşamak ve paylaşmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz... Dileğimiz odur ki, yeni dönemde yine böyle güzel ve verimli projelerde buluşalım; ilçemize bölgemize ve ülkemize artı değer katalım… Bu duygularla projeye katılan firmalarımızın başarılının devamını diliyor, bu projede bizlerle işbirliği içinde bulunan paydaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.”

“Bizim için bir başlangıçtı”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin de yaptığı konuşmada “Öncelikle NKÜ ü ve Trakya Kalkınma Ajansına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ve siz Kobilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu bizim için bir başlangıçtı. Şimdiye kadar böyle bir şey yapılmamıştı. Biz Türkiye’de bu bir ilki yaptık. Önümüzdeki dönem için de bu ilk çalışmamız bize rehber olacaktır. Katılımızın için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen de herkese hoş geldiniz diyerek “Gördüğüm kadarıyla proje sürecinin olumlu geçtiği ifade ediliyor. İnşallah herkes projeden verim almıştır. Bu çalışma Türkiye’de bir örnek proje. Herkese katkısı olduğunu düşünüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Odamıza ve Başkanımıza teşekkür

Daha sonra tanışma sürecinde de proje süreciyle ilgili deneyim yaşayan bazı firma temsilcileri görüş bildirerek Odamıza ve işbirliği yaptığımız paydaşlarımıza teşekkür ettiler. Bunlardan:  İmpala Asansör’den Firma Sahibi Erdem Fersah: “Genel olarak projeye bakış açımız öncesinde başlıyor. Biz devleti her zaman yanımızda gördük ama destek olarak birileri bize geldi. Bu açıdan Odamıza ve Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Çünkü kendileri de aynı şekilde ticaretin uzmanı olarak bizim de neye ihtiyacımız var biliyorlar. Sağ olsunlar, Bakanlık ve Kalkınma Ajansı ve Üniversite buraya bir güç birlikteliği oluşturdu ve bu çok doğru bir işbirliği oldu. İlk duyduğumda şaşırdım, “acaba doğru mu duyuyorum?” diye inanamadım. Süreç de çok güzel geçti. Ticaretin içinde bir şekilde koşturuyorduk. Bir şeyleri kazanıyor muyuz kazanamıyor muyuz? Bunları ayrıştırabildiğimiz zaman bir şeyler doğruya vardı. Maliyetlerimizi güzel hesapladık. Verimliliğimizi artırdık. Bu sebeple ben projeden çok memnun kaldım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Lang-Yüzer Otomotivden Üretim Şefi Zeynel Taş: “Biz de bu kapsamda iyi bir başarıya ulaştık. İyi oldu bizim için. Üniversitemizle çalışma bizim için iyi bir süreç oldu. Bize orada kendi görmediğimiz şeyleri gösterdiler. Biz de o doğrultuda çalıştık ve iyi bir sonuç elde ettik. Onun için Ticaret Odasına da Üniversiteye de teşekkür ediyorum”

Yücekur Makine den Firma Sahibi Kadri Tuna: “Bu projeye biz de katıldık. % 40 kapasitemizin boş olduğunu öğrendik ve piyasadan yeni müşteriler bulmaya çalışıyoruz. Çok memnunuz.”

Kare Metal’dan Fabrika Müdürü Kaan Siyasal: “Ben bu projenin üniversite ve sanayi işbirliği için çok güzel örnek bir proje olduğunu düşünüyorum. Genelde kitaplarda yazar sözlerde geçer ama somut örneklerini uygulamalarını görmeleri açısından tüm şirketler üniversite ile organizasyonu açısından güzel bir deneyim olduğunu düşünüyorum”

Mengen Çelik’ten Finans Müdürü Atıf Sarıgül: “Ticaret ve Sanayi Odasının ve Üniversitenin yetkililerinin, Pazar payı yüzdesi olarak çoğunluğunu elde eden büyük şirketlerin yerine gelip bizim gibi KOBİ’lerle buluşması güzeldi. Güzel bir çalışmaydı. Eksiklerimizi gördük. Bu yola yeni başlayan çeşitli sorunlarla boğuşan firmaların sorunlarıyla başlayacak olması güzeldi. Akademisyenlerle buluşmamız çok güzeldi. İnşallah devamı gelir, herkese çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.”

Onur Bağlantı Elemanlarından Endüstri Mühendisi Gülşen Caner: “Proje gerçekten güzeldi. Üniversiteyle hocalarla birlikte çalışmaz bizim için büyük bir avantajdı. Eksiklerimizi gördük. Belki çok büyük bir iyileşme yapamadık ama en azından eksikliklerimizi biliyoruz. Ne kadar zaman kaybettiğimizi bilme açısından da çok iyi bir proje oldu. Çok teşekkür ediyorum” dediler.

 

Kim hangi işbirliğinde bulundu?

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasınca yürütülen “İşbirliği ile KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” kapsamında 12 KOBİ 9 ay boyunca verimlilik danışmanlığı aldı. Projenin mali destekçisi Trakya Kalkınma Ajansı oldu. Projenin yürütücüsü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Proje ortağı Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü oldu, Proje yüklenicisi Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi oldu.

 

Danışmanlık hizmeti alan KOBİ’lerimiz:

Söz konusu projeden ücretsiz yararlanan firmalarımız şunlardır:

AUTOTEK CHROME AKSESUAR DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

DERBY KONVEYÖR BANT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

İMPALA ASANSÖR MAKİNE ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİK İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

JEFLEKS PLASTİK KAUÇUK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

KARE METAL FORM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

LANG-YÜZER OTOMOTİV YAN SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

MGT FİLTRE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

MENGEN ÇELİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ONUR BAĞLANTI ELEMANLARI İMALAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

SEM-KA PLASTİK VAKUM AMBALAJ MAKİNE VE KALIP SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

SMARTHOUSE EV ALETLERİ DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

YÜCEKUR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

 

 

 

 

 

 

 
Anahtar Kelimeler:“İşbirliği, İle, KOBİ’lerde, Verimlilik, Dönüşümü, Projesi”, Sonlandı,
Kaynak / EditörOkunma Sayısı: 7666
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ÇERKEZKÖY Haberleri
Yeni Pazar Yeri Binası Yükseliyor
“İş Dünyasına Yeni Soluk: Arabuluculuk”
“Mesleki Yeterlilik Sınavı” Yapıldı

“Mesleki Yeterlilik Sınavı” Yapıldı
Çerkezköy TSO ve MEYBEM işbirliğiyle başladı
Lafını Esirgemeyenler’ Gösterisi ÇOSB’de Sahnelendi
Çerkezköy TSO’da Eğitimler Devam Ediyor
Bir Açıklama da Kozuva’dan
Diğer Başlıklar

Kooperatifin Genel Kurulu Yapıldı
Saray'daki Yatırımlar İncelendi
Albayrak Safaalan’da Vatandaşlarla Buluştu
Saray İYİ Parti İlk Toplantısını Yaptı
Özel Lise İlçemizin Gururu Oldu
Yalçın Ailesinin Acı Günü
“Açık Kapı Projesi”
Arslan'a Veda Yemeği Düzenlendi
“Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller”
Okuma Yazma Seferberliği İçin Sahaya İniyor
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Naci AKAY
Nedir Bu Abdülhamit Hayranlığı?
Geçtiğimiz 10 Şubat günü, bu padi...
Nazmi METİN
DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
Hiç birimiz doğa düşmanı olmamalıyız, ...
Tekin Sönmez
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Bu dua, bir temenni duasıdır... İnsanoğlu, bazen k...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
5°°C - 10°°C
Perşembe
6°°C - 10°°C
Cuma
6°°C - 10°°C
Cumartesi
6°°C - 10°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:5013:3116:2718:5920:19

21 Şubat 2018 Çarşamba
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
2006 - Fırtına
1918 - Bayburt ve Ahlat'ın kurtuluşu.
1917 - Yılbaşının 1 Ocak?a alınması.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır?
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(140 Online) 1,00ms