Bugün - 23 Ocak 2018 Salı
Tekirdağ 8°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
Haber Detayları

TESKİ Çerkezköy’e 60 Milyon TL’lik Yatırım Yaptı

TESKİ Çerkezköy’e 60 Milyon TL’lik Yatırım Yaptı

ÇERKEZKÖY Haberi - 08 Mart 2017 Çarşamba - 17:40
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Çerkezköy’de düzenlenen toplantıda Çerkezköy’de görev yapan mahalle muhtarlarının sorun, şikayet ve istekleri dinlenirken, toplantıda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, ilçeye bugüne kadar yapılan 60 milyon TL’lik yatırımlar ve önümüzdeki dönem yapılacak olan yatırımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundular

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıda ilk konuşmayı Belediye Başkanı Vahap Akay yaptı. TEKSİ’nin Tekirdağ’ın Büyükşehir olması ile birlikte yaklaşık 3 yıl önce kurulduğunu ve zorlu süreçlerden geçerek bugünlere geldiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ’nin Çerkezköy’de işe en temel sorun olan Çorlu Deresi taşkın sahası içerisinde bulunan köprü ve menfez yapımı ile başladığını, ardından Çerkezköy İmar Sahası Yağmur ve Taşkın Sahası çalışmalarına girerek 6.5 milyon TL’lik yatırım ile ilçenin her yağmurdan sonra su basan noktalarını bu tehlikeden kurtardıklarını ifade etti.
KIZILPINAR ALTYAPISI YENİLENİYOR
Ardından Kızılpınar’da yaklaşık 25 milyon TL artı KDV’lik bir yatırım ile kanalizasyon inşaatı ve kolektör hattı inşaatının temelinin atıldığını ve imalat çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kızılpınar’ın altyapısını yeniliyoruz. Nüfusu 3 bin iken yapılmış altyapı bugün 33 bin nüfusa hizmet vermeye çalışıyor maalesef. Altyapı zor, zahmetli ve meşakkatli bir çalışma. Bugüne kadar yapmaya cesaret edememişler. Ama biz cesaretle altyapı işine girdik ve şuan Kızılpınar’da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu arada biz de asfalt ihalelerimizi bu ay içerisinde yaparak, Nisan ayından itibaren altyapısı biten cadde ve sokaklarda asfaltlama ve kaldırım çalışmalarına başlayacağız” dedi.
SU ŞEBEKEMİZ YENİLENECEK
Ambardere’de altyapıya 2017 yılında başlanacağını belirten Belediye Başkanı Akay, Çerkezköy’ün içme suyu hattının da yenilenmesi için projelendirme çalışmalarının devam ettiğini ve 2018 yılında şebekenin sağlıklı ve uzun ömürlü olan duktil borular ile değiştirilmeye başlanacağını ifade etti.
ASPES BORU REZALETİNDEN KURTARACAĞIZ
Şuanda Çerkezköy halkının 1985 yılında yapılan aspes borulardan su içtiğini kaydeden Belediye Başkan Akay, “İnşallah önümüzdeki dönem Büyükşehir Belediyemiz ve TESKİ’nin yapacağı yatırımlar ile halkımızı aspes boru rezaletinden kurtaracağız. Halka aspes borulara mahkum edenler, Belediye Hizmet Binası önünde sergilediğimiz aspes boruya ve yeni döşenen duktil boruya bakıp, mukayese edebilirler. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da TESKİ’nin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı altyapı yatırımlarını desteklemeye, katkı sunmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yapmış olduğu yatırımlar için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’ya ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
GELECEK NESİLLER RAHAT EDER
Belediye Başkanı Akay’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, muhtarlar ile 7. toplantıyı yaptıklarını ve artık her ay bir ilçede mahalle muhtarları ile bir araya geleceklerini belirterek, “Altyapı Belediye Başkanları için riskli, zahmetli ama sonuçları itibari ile gurur verici bir iştir. Altyapıya giren Belediye Başkanları çamur, toz oluyor diye tenkit alır. Ama bir nesil kısa sürede olsa zahmet çeker, ama ondan sonraki nesiller rahat eder” dedi.
TEK BİR EKSİK OLMAMASI LAZIMDI
Çerkezköy’ün nüfusu hızla artan, Türkiye’nin en çok göç alan ilçelerinin başında geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çerkezköy gibi bir ilçede 10 yıl siyasal iktidarın partisinde Belediye Başkanlığı yapacaksın, ondan sonra bugün ortaya çıkan ve bizim yatırım yaptığımız altyapı çalışmaları ile ilgili saçma sapan ve mantığın kabul etmediği suçlamalarda bulunacaksın. Bunun anlaşılabilir, kabul edilebilir bir tarafı yok. 10 yıl boyunca iktidar partisinde Belediye Başkanlığı’nın olduğu bir ilçede tek bir altyapı sorununun olmaması lazımdı” ifadelerini kullandı.
AMBARDERE MÜJDESİ
TESKİ’nin Yönetim Kurulu toplantısında Ambardere Kolektör Hattı inşaatının yatırım kararının alındığını, Çorlu Deresi’nin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde kalan kısımların ile ilgili kamulaştırma çalışmalarına başlanılması yönünde adım atacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çerkezköy’ün içme suyu hattının proje çalışmalarını hazırlatıyoruz. Proje çalışmaları tamamlanınca Çerkezköy’ün içme suyu şebekesini değiştireceğiz. Çerkezköylü hemşerilerimiz yıllardır hangi borulardan su içtiklerini Belediye Meydanı’na gidip görsünler” açıklamasını yaptıktan sonra “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi olarak biz üzerimize düşen tüm altyapı yatırımlarını yapacağız. İnşallah bu yatırımlar tamamlandığı zaman en azından bizi bugün eleştirenler bir teşekkür eder. Biz nasıl siyasal iktidarın ülkemiz için iyi yaptığı şeyleri gururla söylüyorsak, onlar da bizim yaptıklarımızı söylemeli. Çünkü bu vatan, Tekirdağ ve Çerkezköy hepimizin” diye konuştu.
ÇERKEZKÖY’E NE YAPTINIZ
Çerkezköy Kültür Sarayı Projesi’nin ihale birimine gitmek üzere olduğunu, Kavak Dere Islah Projesi’nin devam ettiğini, KENTPARK çalışmalarına başlanıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, önümüzdeki 25 ayı hep çalışarak, dolu dolu geçireceklerini belirterek, “Önümüzde bir referandum süreci var. EVET veren de, HAYIR veren de bizim vatandaşımız. Ülkemiz için hayırlı olsun. Ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya gerek yok” açıklamışını yaptıktan sonra Tekirdağ’ın iktidar partisinden 3 Milletvekilinin olduğuna vurgu yaparak, “Her fırsatta bizi eleştiriyorlar. ‘Çerkezköy’e ne yaptınız?’ diye. Ben de buradan sesleniyorum, 3 Milletvekili olarak Çerkezköy’e ne çivi çaktınız? Atanarak gelenler de, unutmayın ki bizi bu göreve halk getirdi, halkımız alır” dedi.
İLK KAZMA 2018’DE VURULACAK
Devlet Su İşleri tarafından yaptırılan ve TESKİ tarafından parası ödenecek olan arıtma tesisin inşaatının da tamamlanmak üzere olduğunu ve tüm atık suların toplanarak arıtmaya aktarılacağını belirten TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Ambardere’nin kanalizasyon ve kolektör hattının yapım kararını aldıklarını, Çerkezköy’ün içme suyu şebekisinin değiştirilmesi için ilk kazmanın 2018 yılında vurulacağını, Veliköy Kanalizasyon ve Yağmur Suyu hattı çalışmalarına başlanılacağını belirtikten sonra mahallelerde bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’nın konuşmasının ardından mahalle muhtarlarımız mahalleleri ile ilgili istek ve sorunları TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ve Daire Başkanlarına aktardılar.

 
Anahtar Kelimeler:TESKİ, Çerkezköy’e, 60, Milyon, TL’lik, Yatırım, Yaptı,
Kaynak / EditörOkunma Sayısı: 10427
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ÇERKEZKÖY Haberleri
“İş Dünyasına Yeni Soluk: Arabuluculuk”
“Mesleki Yeterlilik Sınavı” Yapıldı
Çerkezköy TSO ve MEYBEM işbirliğiyle başladı

Çerkezköy TSO ve MEYBEM işbirliğiyle başladı
Lafını Esirgemeyenler’ Gösterisi ÇOSB’de Sahnelendi
Çerkezköy TSO’da Eğitimler Devam Ediyor
Bir Açıklama da Kozuva’dan
“İşbirliği İle KOBİ’lerde Verimlilik Dönüşümü Projesi” Sonlandı
Diğer Başlıklar

İmar Planları Neyi Bekliyor?
ÖSAL, Edirne Gezisi
Saray Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yetimlerle İlgili Proje
Saray’da Planlı kesintiler
Saray'da 'Halkla Buluşma Günleri' Toplantısı
7 Bin 992 Öğrenci Karne Aldı
İmzalar, Yolda
Metabolit Tanıtımı Yapıldı
Uluslararası Avrasya Sirki, Saray’da
Ösal Fabrika Gezilerine Bu Yıl Da Devam Ediyor
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Tekin Sönmez
Sarı Öküz Hikayesi!
Değerli okuyucularım, Aslanla-Öküz 'sava...
Naci AKAY
Cami Yaptır, Günahtan Kurtul(!)
17-25 Aralık yolsuzluğuna bulaşan eski Bakan Erdoğ...
Nazmi METİN
Medya Paylaşımları
Düşüncelerinde ve görüşlerinde...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
6°°C - 8°°C
Çarşamba
-1°°C - 4°°C
Perşembe
-1°°C - 4°°C
Cuma
0°°C - 6°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:5108:2113:2915:5918:2419:47

23 Ocak 2018 Salı
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
1517 - Sinan Paşa'nın şehâdedi
1913 - İttihatçıların Bâb-ı Âli baskını
1913 -  İttihatçıların Babıali Baskını.
1973 -  Vietnam'da Barış.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(114 Online) 0,95ms