Bugün - 21 Şubat 2018 Çarşamba
Tekirdağ 10°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Köşe Yazıları SARAY ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ ÇORLU KAPAKLI ULUSAL HABERLER SAĞLIK SPOR 
Haber Detayları

Sorunlara Zaman Yetmedi

Sorunlara Zaman Yetmedi

SARAY Haberi - 31 Ocak 2017 Salı - 22:26
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetimi 31 Ocak Salı günü basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Glory kafede gerçekleştirilen kahvaltıda ilçenin sorunları hakkında basın mensupları ile istişarede bulunan Başkan Özen, ilçenin sorunları hakkında önemli açıklamalarda bulunurken,“Saray’ın bütün sorunlarını konuşmaya kalksak bugün buradan kalkamayız” dedi.

Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek, başlayan Başkan Özen ilk olarak Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin durumu hakkında bilgiler verdi. Kooperatif olarak oldukça iyi durumda olduklarını belirten Başkan Özen, “2016 yılını Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak çok iyi tamamladık.  Kooperatif olarak Marmara Bölgesinin en iyi kooperatifiyiz. Trakya bölgesinde 3 tane 1. Sınıf kooperatif var. Bunlar Hayrabolu, Kırklareli ve Saray kooperatifleri.  Verdiğimiz kredilerin tahsilinde açık ara öndeyiz. Bundan dolayı tüm Saraylı esnaflarımıza ve oda yönetimimize teşekkür ediyorum.  Tekirdağ’da bulunan 34 odanın içerisinde gerek maddi gerekse kurumsallık açısından birinciyiz.  Kasamızda bulunan nakit sıralamasında da Çorlu ve Çerkezköy gibi ilçeleri geride bırakarak ilk sırada yer aldık” dedi.

Saray’da hem yaşadıklarını hem de hizmet verdiklerini belirten Özen, Saray’ın gelişebilmesi için tüm kurumların hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini belirtti. 

BU KREDİLERİ KİMLERE VERDİLER?

Bir STK olarak ilçemizdeki sorunlar hakkında istişare yapmak için bu toplantıyı düzenlediklerini belirten Özen konuşmasının ilk bölümünü esnafların sorunlarına ayırdı.

Geçtiğimiz aylarda KOSGEB tarafından esnaflara faizsiz 50 bin TL  krediolayın üstünde şaibeler olduğunu belirten Başkan Özen, “Son bir iki aydır KOSGEB oyunu  nedeniyle arkadaşlarımız uykusuz kaldı. Saray’da bu kredi sadece 7 esnafa verildi. Ancak burada bazı şaibeler var. Bu kredilerin iktidara yakın kişilere verildiği konuşuluyor. Ben bu konuyu KOSGEB’e sordum. Ancak kredilerin kimlere verildiğini açıklamadılar.  Bu krediler kimlere ve neye göre verildi? Tekirdağ’daki 50 bin esnaf bunu merak ediyor” dedi.

PERSONEL EKSİKLİĞİ HAD SAFHADA

İlçedeki kamu kurumlarında personel eksikliğinin had safhaya ulaştığını belirten Başkan Özen, personel eksikliğinin işlerin aksamasına neden olduğunu belirtti. Başkan Özen Saraylı esnaflar ve vatandaşlar olarak nüfus müdürlüğü, tapu müdürlüğü ve mal müdürlüğündeki personel eksikliğinin bir an önce kapatılmasını istediklerini belirttiler. Hizmete giren  yeni devlet hastanesini yapanlara teşekkür eden Başkan Özen, “Bir hizmeti yapmaktan  ziyade verebilmek  önemlidir. Hastanemizin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ancak hastanemizde yeterli doktor ve hemşire yok” diyerek yaşanan soruna dikkat çekti.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN SUÇU”

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeler arasında başlattığı ulaşım seferleri hakkında, "Önce hizmeti yap sonra karşılığını bekle" ifadelerini kullandı. Açıklanan sabit fiyat tarifesinin yanlış olduğunu vurgulayan Başkan Özen,“Ayrıca şehirlerarası ulaşımı sağlayan özel firmalardan da görüş alınmaması Büyükşehir Belediyesinin suçudur. Yol yapmışsın kuralları uygulamamışsın" dedi.

“SUÇLU SARAY BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ”

Başkan Ali Özen, "Saray Allah'ına kadar sorunlu bir ilçe" dedi. Esnaf Odası Başkanı Ali Özen gerçekleştirdiği basın toplantısında ilçe sorunlarına değindi. Saray çöplüğü hakkında sert ifadeler kullanan Özen, "Hem çevreciyim hem doğacıyım diye geçineceksin hem de çöplüğün hala çalışmasına bir şey demeyeceksiniz bunu anlamıyorum. Kapaklı'dan çöplerin Saray'a taşınmasının tek suçlusu Belediye Başkanı ve Saray Belediyesi meclis üyeleridir. Bu duyarsızlığı benim mantığım almıyor" Saray Çöplüğünde nasıl gelişmeler yaşanmıştı? Kapaklı ile birlikte günde yaklaşık 160 ton çöp dökülen Saray Çöplüğü kapatılacağı söylenmesine rağmen 6 ay işletilmesi için ihaleye çıkarıma kararı alındı. Söz konusu ihale Şubat ayı içerisinde yapılacak.

Kapalı pazar yeri hakkında ise defalarca söz verilmesine rağmen bir gelişme yaşanmamasından şikayetçi olan Ali Özen, "Çevre ilçelere bakıyoruz hepsinde kapalı pazar yeri var ve hatta hayvanlar için bile kapalı alanlar var ama burada bizim esnafa böyle bir alan yok" dedi.

TERMAL SU SARAY’DA KALMALI

Termal Suyun Safaalan'a yapılması iddialarını mahalle ismi belirtmeden  sert bir şekilde eleştiren Başkan Ali Özen, "Termal suyun Saray'dan uzak bir noktada kullanılmasına karşıyız. Su burada çıktıysa yatırımında buraya gelmesi lazım. Yatırımın Saray'dan uzak filan mahallede yapılmaması gerekir. Kurumların görüşlerini alsınlar, insanlara kulak versinler. Bu konuda ciddi eleştiriler var bizde bu eleştirilere katılıyoruz. Önemli kararlar halka danışılarak alınmalı" ifadeleriyle vatandaşların ve esnafın konu hakkındaki hassasiyetini belirtti.

AK PARTİLİ İSİMLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ

Kapanan mezbaha konusuna da değinmeden geçmeyen Başkan Özen 5 yıldan beri Çorlu, Çerkezköy gibi ilçelerin mezbahalarda yenileme çalışmaları yaptığını belirtti. Özen bir ay önce İl Tarım Müdürüyle yaptığı telefon konuşmalarını paylaşırken, şunları söyledi; "Yılbaşında aradım konuştum il müdürüyle, müdürü kişisel olarak tanımıyorum sadece telefon konuşması yaptık. Müdür bey yılbaşında aradığımda Saray Mezbahasının süresinin uzatılması için bir talep gelmediği söyledi. Tabi daha sonra bu talep olmuş galiba" şeklinde konuştu. Ali Özen'in bu konuşması mezbaha konusunda yetkililerin ne kadar özenli davrandığını da gözler önüne serdi. Mezbaha konusunda söz alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi Meclis üyesi Ergun Er şunları söyledi, "Mezbahada şuan yapılması gerekenler için fiyat alınıyor, zannediyorum ki bir aylık süreçte tadilatlar yapılarak hizmete açılacak. Daha önceden Çayla'da bir yer vardı oraya mezbaha ve hayvan pazarı yapacaktı Büyükşehir Belediyesi, kurumlardan görüşler alındı, para yatırılması istendi onu da yatırdık. Fakat o arsa zamanında Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilirken, "Çayla okulunun hobi bahçesi olarak kullanılması" şartı konulmuş. Biz bu şartı kaldıramadık. Şimdi Kavacık altında bir yer var görüş bekleniyor. Bizzat ilgileniyoruz ve AK Partili isimlerden de bu konuda yardım bekliyoruz"

Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, "Hizmet yapmak istiyoruz ama muhalif bir belediye olduğumuz için bizi engelliyorlar" söylemini kullananlara seslendi. Başkan Ali Özen, bürokrasiden yakınanları açıklama yapmaya davet ederken, "Bürokrasiden yakınanlar çıksınlar kim engelliyor açıklasınlar. Bizde vatandaş olarak gidelim soralım. Gerekli yerlere anlatalım" şeklinde konuştu.

GÖÇ VEREREK 50 BİN NÜFUS YAKALANMAZ

Beyazköy Sanayi Bölgesi'nin Organize Sanayi Bölgesi olması için çok çaba gösterdiklerini vurgulayan Ali Özen, "Ali'nin orada toprağı var ondan uğraşıyor dediler. Herkes ister toprağı değerlensin ama orada sadece benim arsam mı var? Hem Beyazköy OSB olsa orası genişlese Çorlu'ya göçün önü kesilirdi. Vatandaşlar iş bulmak için başka yerlere göç ediyor. Köyler göç verirken 50 bin nüfusunu yakalamaya çalışıyoruz. Ayrıca Belediyeler farklı illerden işçi alıyor. Bizde yetişmiş insan yok mu? Burada iş bulamayan gençler farlı illere göç ediyor. Parti ayırtmaksınız 6 milletvekiline de soruyorum, devlet o kadar işçi alıyor kaç tane Saray'dan genci iş sahibi yapmışlar? Üniversite mezunu gençlerimiz var ama onlara burada iş imkanı yaratılmıyor" ifadeleriyle gençlerin iş bulmak için farklı illere, ilçelere göç ettiğini hatırlattı.

Ali Özen ayrıca kendi insanımız sözünün farklı yorumlandığını belirterek, "Kendi insanımız derken herkesi kastediyoruz. Nereden geldiği önemli değil burada para kazanan, kazandığını burada harcayan bizim insanımızdır. Burada kazanıp başka yerlerde harcayanlara biz yabancı diyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

 
Anahtar Kelimeler:Sorunlara, Zaman, Yetmedi,
Kaynak / EditörOkunma Sayısı: 1204
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer SARAY Haberleri
Saray'daki Yatırımlar İncelendi
Albayrak Safaalan’da Vatandaşlarla Buluştu
Saray İYİ Parti İlk Toplantısını Yaptı

Saray İYİ Parti İlk Toplantısını Yaptı
Özel Lise İlçemizin Gururu Oldu
Yalçın Ailesinin Acı Günü
Arslan'a Veda Yemeği Düzenlendi
“Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller”
Diğer Başlıklar

Kooperatifin Genel Kurulu Yapıldı
Saray'daki Yatırımlar İncelendi
Albayrak Safaalan’da Vatandaşlarla Buluştu
Saray İYİ Parti İlk Toplantısını Yaptı
Özel Lise İlçemizin Gururu Oldu
Yalçın Ailesinin Acı Günü
“Açık Kapı Projesi”
Arslan'a Veda Yemeği Düzenlendi
“Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller”
Okuma Yazma Seferberliği İçin Sahaya İniyor
Resmi İlan

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Naci AKAY
Nedir Bu Abdülhamit Hayranlığı?
Geçtiğimiz 10 Şubat günü, bu padi...
Nazmi METİN
DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAK
Hiç birimiz doğa düşmanı olmamalıyız, ...
Tekin Sönmez
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Bu dua, bir temenni duasıdır... İnsanoğlu, bazen k...
Mehmet Demirbaş
SENİ DUYMAK
SENİ DUYMAK . Sensizliğin sesi Kulaklarımı sağ...
Mustafa Aydın
İYİ Kİ NAZMİ ÇOBAN VAR!
‘Uluslararası’ ‘en güzel&rs...
Sevilay İLTER
ACILARIM BENDEN BÜYÜKTÜ
Çocukluğum , hep aynı yıldızlar altında ge&...
Hasan Hüseyin YALVAÇ
MERAKSIZ
‘Meraklı Melahat’ diye sık kullandığım...
Cevdet Aktaş
SARAY BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ, “DEMOKRASİDEN MAFYOKRASİYE GEÇİŞİ”
         ...
Hava Durumu ( Tekirdağ )
Bugün
5°°C - 10°°C
Perşembe
6°°C - 10°°C
Cuma
6°°C - 10°°C
Cumartesi
6°°C - 10°°C
Namaz Vakitleri ( Tekirdağ )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:5013:3116:2718:5920:19

21 Şubat 2018 Çarşamba
Röportajlar
Yüksel; “İş Bilmezliğin Örneği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi”
Cüneyt Yüksel ve Özkan Yaman’ın cevapları şu şekilde; Saray’a ziyaretinizin sebebi nedir? Bugün ilçemizde teşkilatlarım...
»
»
»
Tarihte Bugün
2006 - Fırtına
1918 - Bayburt ve Ahlat'ın kurtuluşu.
1917 - Yılbaşının 1 Ocak?a alınması.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Cennet için ibadet geçersizdir?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(103 Online) 1,09ms